قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۳/۰۱

در حالی که به دنبال امیدواری ها نسبت به ترمیم سریع تبعات اقتصادی کرونا ارزش سهام در بازارهای بورس شاهد رشد بوده قیمت طلا روز پنجشنبه کاهش یافت.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ اقتصاد بین الملل به نقل از رویترز، در حالی که به دنبال امیدواری ها نسبت به ترمیم سریع تبعات اقتصادی ویروس کرونا ارزش سهام در بازارهای بورس شاهد رشد بوده قیمت طلا روز پنجشنبه کاهش یافت، اما خوش بینی نسبت به اقدامات محرک اقتصادی بیشتر موجب شد تا افت قیمت ها محدود باشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز 0.41 درصد افت به 1741 دلار و یک سنت رسید. قیمت طلا برای تحویل در ماه ژوئن نیز امروز با 0.60 درصد افت به 1741 دلار و 60 سنت رسید.

پس از آنکه ارزش سهام و قیمت نفت در بازارهای جهانی در جلسه قبل و به دنبال امیدواری به ترمیم سریع اقتصادی و حمایت های دولتی شاهد رشد بود، بورس های آسیایی امروز را با رشد شاخص ها آغاز کردند.

صورت مذاکرات نشست ماه گذشته فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد که اعضای این بانک بر سر احتمال اتخاذ اقدامات محرک اقتصادی بیشتر در صورت تداوم افت اقتصادی اتفاق نظر دارند.

اقدامات محرک اقتصادی گسترده و تزریق نقدینگی به اقتصادهای ملی موجب رشد قیمت طلا می شود، زیرا طلا یک محل سرمایه گذاری امن برای در امان ماندن سرمایه ها از افزایش نرخ تورم و کاهش ارزش ارزهای ملی است.

روز چهارشنبه تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در سطح جهان از مرز 5 میلیون نفر گذشت. طی هفته گذشته آمریکای لاتین با پیشی گرفتن از آمریکا و اروپا بیشترین سهم از موارد جدید ابتلای روزانه را به خود اختصاص داد.

آمارهای جدید نشان می دهد نرخ تورم انگلیس در ماه آمریکا به پایین ترین رقم از اوت 2016 رسیده است و این احتمال اتخاذ اقدامات محرک اقتصادی بیشتر از سوی بانک مرکزی انگلیس در ماه آینده را افزایش می دهد. نرخ سالانه تورم حوزه یورو در ماه آوریل به 0.3 درصد رشد که پایین ترین سطح تورم در طی حدود 4 سال گذشته بود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.