آمریکا: سیاست ما از بین بردن نفوذ ایران در خاورمیانه است

یک مقام ارشد امریکایی ضمن تکرار اتهامات بی‌اساس علیه ایران گفته که سیاست واشنگتن از بین بردن نفوذ ایران در منطقه غرب آسیا است.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ سیاست خارجه ، «برایان هوک»، نماینده دولت آمریکا در امور ایران گفته سیاست واشنگتن از بین بردن نفوذ ایران در منطقه غرب آسیا است. 

برایان هوک که در مصاحبه‌ای با فارن‌پالیسی حضور داشت بعد از تکرار اتهامات علیه ایران گفت: «سیاست ما از بین بردن نفوذ ایران در سراسر خاورمیانه و کمک به کشورهایی مانند عراق و لبنان برای رهایی یافتن از دخالت‌های ایران است.»

مقام آمریکایی در بخش دیگری از این مصاحبه یکی دیگر از اهداف سیاست موسوم به «فشار حداکثری» را آوردن تهران پای میز مذاکره توصیف کرده و مدعی شده این هدف جز با فشار اقتصادی محقق نخواهد شد.

ادعای برایان هوک در حالی مطرح شده که حتی سیاستمدارن هم‌حزب دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا هم به بی‌نتیجه بودن سیاست‌های او در آوردن ایران پای میز مذاکره اعتراف کرده‌اند. 

هوک گفت: «رئیس‌جمهور ترامپ مایل به حضور ایران بر سر میز مذاکره برای گفت‌وگو بر سر توافقی جامع است که در آن به تمامی تهدیدهای ایران علیه صلح و امنیت پرداخته می‌شود.»

 

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.