احتمال اخراج 20 هزار کارمند یک شرکت باربری در آمریکا

یک شرکت بزرگ باربری آمریکا اعلام کرد که قصد دارد به خاطر شیوع کرونا و نبود تقاضا برای خدمات این شرکت 20 هزار نفر از کارمندان خود را در آمریکا اخراج کند.

www.farsnews.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ اقتصاد بین الملل به نقل از رویترز، شرکت باربری کهن‌+نگال، آمریکا احتمالا 20 هزار نفر از کارمندان خود را اخراج می‌کند. 

کارمندان بخش انبارداری این شرکت باررسانی احتمالا شاهد بیشترین اخراج خواهند بود چرا که بنا به گفته کلوس میشل کهن، که سهامدار عمده این شرکت به شمار می‌رود شیوع کرونا به شدت به حمل و نقل دریایی بین‌المللی آسیب زده است.

این شرکت باربری 83 هزار نفر کارمند در سراسر جهان دارد که  برخلاف اروپا به خاطر نبود قانون برای کاهش ساعت کاری کارمندان در آمریکا بخش قابل توجهی از این 20 هزار نفر اخراجی از آمریکا خواهند بود.

وی در مصاحبه با یک رسانه آلمانی گفت: که معتقد است روند جهانی شدن کند شده و شاهد توسعه منطقه‌گرایی در جهان هستیم.

کهن می‌گوید: این شرکت در سایه بحران پیش آمده می‌تواند با کاهش 20 تا 25 درصد از کارمندان خود به فعالیتش ادامه دهد.

وی ادامه داد: باتوجه به آنکه معلوم نیست بحران کنونی تا چه زمانی طول خواهد کشید و چقدر خسارت‌بار خواهد بود عملکردهای مالی سال جاری نسبت به سال گذشته ضعیف‌تر پیش‌بینی می‌شود.

به گفته این سرمایه‌دار حجم حمل و نقل بین‌المللی به شدت به خاطر تبعات شیوع کرونا کاهش یافت و سؤال اینجاست که آیا شاهد آغاز روند بهبود اقتصاد جهانی در ماه ژوئن خواهیم بود یا خیر.

کهن می‌گوید: ‌انتظار دارد طی سال‌های آینده میزان تولید در جهان همچنان پایین باشد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.