دادگاه کانادا این هفته درباره استرداد مدیر مالی هوآوی به آمریکا تصمیم می‌گیرد

دادگاه عالی بریتیش کلمبیای کانادا اعلام کرد که تصمیم نهایی برای استرداد مدیر مالی شرکت هوآوی که در کانادا بازداشت شده است روز چهارشنبه اعلام می‌شود.

www.farsnews.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ اقتصاد بین الملل به نقل از رویترز، دادگاه عالی استان بریتیش کلمبیای کانادا گفت که تصمیم نهایی درباره استرداد مینگ وان‌ژو، مدیر مالی شرکت هوآوی، به آمریکا روز چهارشنبه اعلام خواهد شد.

مینگ در دسامبر 2018 و زمانی که قصد داشت برای سفر به مقصد ثالث در فروگاه ونکوور کانادا پرواز خود را تغییر دهد به درخواست مقامات آمریکایی توسط نیروهای کانادایی بازداشت شد.

وی به جرم ارائه اطلاعات بانکی غلط و گمراه کردن بانک HSBC انگلیس، درباره تعاملات شرکت هوآوی با ایران بازداشت شده است.

این مقام چینی 48 ساله اعلام کرده است که در این زمینه بی‌گناه است و در تلاش است از استرداد خود به آمریکا جلوگیری کند.

دستگیری مینگ روابط چین و کانادا را تیره و تار کرده است.

دادگاه قرار است با عنوان جرایم مشترک در باره مینگ تصمیم‌گیری کند و این مسئله را بررسی کند که آیا اقدامات مینگ در زمان بازداشت در کانادا و آمریکا جرم بوده است یا خیر.

وکیل مدیرمالی هوآوی می‌گوید: برخلاف آمریکا، کانادا در زمان دستگیری مینگ تحریمی علیه ایران اعمال نکرده بود و این مسئله باعث می‌شود که اتهامات علیه وی مشترک بین کانادا و آمریکا نباشد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.