تهدید شیوع ویروس کرونا علیه اتحاد رنو نیسان/ 20 هزار شغل زیر تیغ ویروس کرونا

شیوع کرونا آسیب بسیار جدی به اتحاد دو شرکت خودروسازی نیسان ژاپن و رنوی فرانسه وارد کرده است.

www.farsnews.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ اقتصاد بین الملل به نقل از راشاتودی، شیوع ویروس کرونا باعث شده است که شرکت رنوی فرانسه نتواند بدون کمک‌های دولتی نجات پیدا کند و شرکت نیسان ژاپن هم مجبور باشد هزاران کارگر خود را اخراج کند. همین مسئله اتحاد این دو شرکت خودروسازی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

شرکت رنوی فرانسه به دنبال دریافت یک وام 5 میلیارد یورویی با ضمانت دولتی برای عبور از بحران کرونا است و این در حالی است که به گفته برونو لمایر، وزیر اقتصاد فرانسه، دولت این کشور هنوز برای پرداخت این وام به رنو، مردد است چرا که این شرکت با مشکلات مالی جدی روبرو شده و آینده آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

لمایر در مصاحبه با شبکه رادیویی یک اروپا،گفت بله ممکن است شرکت رنو از بین برود. در عین حال شرکت نیسان ژاپن هم به دنبال اخراج 20 هزار نفر از کارمندان خود به خاطر سقوط تقاضای برای خرید خودرو در بازار جهانی ناشی از شیوع ویروس کرونا است.

خبرگزاری کیودوی ژاپن، با اعلام این خبر گفته که تعداد زیادی از این کارمندان اخراجی مربوط به اروپا و برخی کشورهای نوظهور خواهد بود.

گزارشات اخیر حاکی از آن است که نیسان ژاپن قصد دارد اواخر ماه جاری از برنامه خود برای کاهش 2.8 میلیارد دلاری هزینه‌ها، پرده برداری کند.

به گزارش رویترز، ممکن است شرکت نیسان از تمرکز بر فعالیت اروپا عقب نشینی کرده و به سمت بازارهای چین، آمریکا و ژاپن برود و کارخانه خود در بارسلونای اسپانیا را هم تعطیل کند.

برخی شایعات هم حاکی از احتمال تعطیل شدن کارخانه‌های رنو هستند.

روزنامه‌های فرانسه مدعی هستند که شرکت‌ رنوی فرانسه قصد دارد 4 کارخانه خود را تعطیل کند.

وزیر اقتصاد فرانسه نسبت به این تصمیم اعتراض کرده و گفته است دولت فرانسه در رنو سهامدار است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.