حمایت‌های کرونایی دولت آمریکا434 میلیارد دلار به جیب 600 ثروتمند آمریکایی ریخت

در حالی که به خاطر شیوع کرونا حدود 39 میلیون آمریکایی شغل خود را از دست دادند ولی ثروت سرمایه‌داران این کشور به خاطر اقدامات کنگره و بانک مرکزی آمریکا برای کمک به اقتصاد 434 میلیارد دلار افزایش داشتند.

www.farsnews.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ اقتصاد بین الملل به نقل از اسپوتنیک، تزریق پول از سوی بانک مرکزی و تخصیص بودجه از سوی کنگره این کشور برای کمک به اقتصاد آمریکا در مقابل کرونا اگر چه از یکطرف به افزایش شدید بدهی عمومی آمریکا منجر شده اما ثروت سرمایه‌داران این کشور را 434 میلیارد دلار افزایش داده است.

در واقع اجرای سیاست‌های کمک اقتصادی و تزریق پول از سوی دولت فدرال به شرکت‌ها و بانک‌های بزرگ به افزایش شدید نابرابری مالی بین مردم آمریکا منجر شده است.

مؤسسه Americans for tax Fairness اعلام کرد: بین روز 18 مارس تا 19 می و در طول اجرای سیاست‌های کمک اقتصادی به شرکت‌ها برای مقابله با کرونا، 600 ثروتمند برتر آمریکا شاهد افزایش مجموعا 434 میلیارد دلاری دارایی خود بوده‌اند.

در واقع دارایی آنها مجموعا 15 درصد افزایش یافته و از 2.948 هزار میلیارد دلار به 3.382 هزار میلیارد دلار رسیده است.

این مؤسسه می‌گوید: 5 شخص ثروتمند برتر آمریکا شامل جف بزوس، مدیرعامل شرکت آمازون، بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، مارک زوکربرگ، بنیانگذار فیس بوک، وارن بافت و لری الیسون سرمایه‌داران آمریکایی شاهد افزایش مجموعا 75.5 میلیارد دلاری ثروت خود معادل 19 درصد رشد در همین مدت بوده‌اند.

این 5 نفر 21 درصد 434 میلیارد دلار رشد دارایی 600 سرمایه‌دار برتر آمریکا را به خود اختصاص دادند.

کنگره آمریکا از ماه مارس به بعد حدود 6 تریلیون دلار برای کمک به اقتصاد این کشور تخفیف داده است و همین امر باعث شده تا بدهی عمومی آمریکا به 25 تریلیون دلار برسد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.