کاراکاس: نفتکش «فورچون» نماد برادری و همبستگی بین ایران و ونزوئلا است

وزیر نفت ونزوئلا ضمن تشکر از ایران به خاطر ارسال کشتی‌های سوخت رسان به کشورش، خاطر نشان کرد این اقدام «نماد برادری و همبستگی» بین تهران و کاراکاس است.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ سیاست خارجه ، طارق الایسامی معاون اقتصادی رئیس جمهور ونزوئلا که اخیرا به عنوان وزیر نفت این کشور منصوب شده است، از ایران به خاطر ارسال «سوخت، قطعات یدکی و لوازم جانبی» تشکر کرد و گفت این اقدام می تواند منجر به افزایش توزیع سوخت و تجهیز پالایشگاهی در ونزوئلا شود.

به گزارش رویترز، وی ضمن محکوم کردن تحریم های آمریکا، تاکید کرد: «ما خوشبخت هستیم که در این زمان می توانیم روی ایران حساب کنیم»

الایسامی در ادامه رسیدن کشتی سوخت رسان «فورچون» را «نماد برادری و همبستگی» بین ایران و ونزوئلا خواند و تاکید کرد: «ما نمی توانیم اجازه دهیم هیچ قدرت جهانی مانند پلیس سلطه جو عمل کند.»

روز یکشنبه کشتی سوخت رسان «فورچون» ایرانی وارد آبهای ونزوئلا شد. کاپیتان این کشتی که اولین شناور از ناوگان 5 فروندی وارد شده به بندر«ال پاتیا»  است، در گفتگوی تلفنی کوتاه با «نورنیوز» در خصوص چگونگی طی این مسیر طولانی و دریانوردی پرماجرای انجام شده گفت: ما با دریانوردی از مسیر کانال سوئز،دریای مدیترانه، تنگه جبل الطارق، اقیانوس اطلس و دریای کارائیب حوالی ساعت 23 روز 24 می وارد آبهای منطقه انحصاری اقتصادی ونزوئلا شدیم و علی رغم حضور برخی شناورهای نظامی در محدوده حرکتی ما، می شود گفت که با مزاحمت خاصی روبرو نبودیم.

وی با اشاره به حضور معاون رئیس جمهور، وزیر انرژی و وزیر دفاع ونزوئلا در بندر«ال پالیتا» برای استقبال از ورود نفتکش فورچون به این بندرخاطر نشان ساخت: بنده و همکارانم که در طول این سفر زحمات زیادی را متقبل شدند بسیار خوشحال هستیم که توانستیم با تحویل محموله به کشور مقصد به وظیفه حرفه‌ای خود به صورت کامل عمل کنیم.

کاپیتان فورچون ادامه داد: با ورود ما به آبهای انحصاری اقتصادی ونزوئلا شناورهای نظامی این کشور و بالگردهای هوا ـ دریای ارتش به صورت کاملا حرفه‌ای ما را تا بندر «ال پالیتا» اسکورت کردند.‌

بر اساس گزارش شرکت‌های ردیابی نفتکش‌ها، محموله هایی که از سوی پنج نفتکش ایرانی به ونزوئلا ارسال شده طی فروردین‌ماه سال جاری در بندر شهید رجائی بارگیری شده و از طریق کانال سوئز، تنگه جبل الطارق و اقیانوس اطلس به سمت ونزوئلا حرکت کرده است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.