وزیر مسکن سوریه: اولویت دمشق همکاری با شرکت‌های ایرانی است

وزیر مسکن سوریه گفت: دولت این کشور مقرر کرده همه تسهیلات لازم و اولویت را به شرکت‌های ایرانی بدهد تا در بازسازی سوریه همکاری کرده و از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این کشور بهره‌مند شوند.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ صنعت، تجارت، بازرگانی، «سهیل محمد عبداللطیف» روز سه‌شنبه در همایش تجاری ایران و سوریه که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، افزود: تفاهم‌نامه امضا شده در کمیته مشترک ایران و سوریه شامل اقدامات عملی از جمله تاسیس شرکت‌های ایرانی و سوری است. در صورت عملی شدن توافقات، می‌توانیم از شرکت‌های دولتی سوریه استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه شرکت‌های دولتی و خصوصی ایران امکانات مختلفی دارند، ادامه داد: در صورت ایجاد شرکت مشترک ایرانی-سوری، شرکت‌ها در تمام استان‌های سوریه می‌توانند حضور داشته باشد.

عبداللطیف طیف در این زمینه توضیح داد: این شرکت نیازی به ورود به مناقصه ندارد و می‌تواند مستقیم وارد کار اجرا بشود. همچنین پروژه‌های سرمایه‌گذاری داریم که سرمایه گذار ایرانی می تواند وارد آن بشود.

وزیر مسکن سوریه خاطرنشان کرد که باید درباره مساله ضمانت‌نامه و موضوعات مالی، تفاهم کامل وجود داشته باشد چرا که بقیه فعالیت‌ها وابسته به توافقات مالی و بانکی است.

عبداللطیف اعلام کرد: گام بعدی توافقنامه، تاسیس بانک مشترک بین ایران و سوریه است که در سوریه تاسیس می‌شود.

وی بخش خصوصی در هر دو کشور را شریک اصلی همه پروژه‌های سرمایه گذاری دانست و افزود: ضروری است بخش خصوصی ایران در بازسازی سوریه فعال شده و این بخش در بازسازی زیرساخت‌های سوریه وارد عمل شود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.