نقش «آنتی اکسیدان‌ها» در تقویت سیستم ایمنی بدن

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت بیان کرد: آنتی اکسیدان و ویتامین «آ» و «سی» باید در سبد غذایی وجود داشته تا سیستم ایمنی بدن تقویت شود.

www.farsnews.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ سلامت ، زهرا عبداللهی مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت در نشست خبری آنلاین اظهار داشت: توصیه و نکته کلی اینکه چون مصرفق مواد غذایی چرب و پر نمک و قند بیش از حد معمول باشد عاملی برای تضعیف سیستم ایمنی بدن است لذا توصیه می‌شود در شرایط فعلی مصرف مواد غذایی چرب و سرخ شده و پر روغن را محدود کنیم تا سیستم ایمنی بدن عملکرد طبیعی خود را داشته باشد و با کرونا مقابله کند.

وی گفت: در تغذیه روزانه استفاده از آنتی اکسیدان‌ها مورد توجه قرار گیرد و مصرف روزانه سبزی و میوه را باید در وعده غذایی داشته باشیم، آنتی اکسیدان و ویتامین «آ» و «سی» باید در سبد غذایی وجود داشته باید تا سیستم ایمنی بدن تقویت شود.

عبداللهی اظهار داشت: رعایت بهداشت مواد غذایی باید در دستور کار قرار گیرد، بهتر است در زمان به مراجعه به رستوران غذای کم نمک و کم چربی سفارش دهیم و به رستورانی مراجعه کنیم که رعایت پروتکل بهداشتی را رعایت می‌کنند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.