افتتاح بزرگترین بخش تخصصی جراحی مغز و اعصاب جنوب غرب کشور

در دومین روز از سفر معاون درمان وزارت بهداشت به استان خوزستان، بزرگترین بخش فوق‌تخصصی جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات جنوب غرب کشور در بیمارستان گلستان اهواز افتتاح شد.

www.farsnews.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ سلامت ، بزرگترین بخش فوق‌تخصصی جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات جنوب غرب کشور در بیمارستان گلستان اهواز با حضور قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، غلامرضا شریعتی استاندار خورستان و فرهاد ابول نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افتتاح شد.

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز در این خصوص گفت: این بخش با مساحت دو هزار مترمربع دارای ۶۰ تخت شامل ۵۲ تخت بستری و ۸ تخت آی‌.سی‌.یو به همراه اتاق ایزوله و کلیه فضاهای مجهز آموزشی، درمانی و پشتیبانی، مطابق با به‌روزترین استانداردهای روز دنیا و در مدت زمان کمتر از ۴ ماه، با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال تجهیز و آماده شده است.
 
ابول نژادیان تصریح کرد: بیمارستان بزرگ گلستان اهواز، مرکز اصلی ارجاع بیماران بدحال در استان با آسیب‌های شدید ستون فقرات، مغزی و نخاعی ناشی از سوانح ترافیکی و حوادث است که بهره برداری از این پروژه به عنوان گامی موثر در  ارائه‌ خدمات مطلوب به بیماران خواهد بود.
 
وی گفت: این پروژه یکی از نیازهای ضروری در راستای ارائه‌ هرچه بهتر خدمات درمانی به مردم شریف استان است که خوشبختانه با پیگیری های رییس بیمارستان گلستان اهواز محقق شد.
 
همچنین در این سفر، آیین افتتاح بخش جدید  ام.آر.ای و  پروژه توسعه و تجهیز بخش دیالیز بیمارستان  امام خمینی (ره) با حضور قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و مسؤولین استانی و دانشگاهی خوزستان برگزار شد.
 
بازدید از پروژه در حال احداث اورژانس جدید بیمارستان امام (ره) از دیگر برنامه های سفر جان بابایی در دومین روز سفر به خوزستان بوده است. 
 
 در حال حاضر بیمارستان امام خمینی(ره) دارای بخش‌های جراحی عمومی، داخلی، اطفال، جراحی، زنان، عفونی، چشم، قلب، ارتوپدی، نوزادان، اورولوژی، نفرولوژی، ENT و  دیالیز است. 
 
جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت به همراه فرهاد ابول نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از  بخش‌های مختلف بیمارستان سینا نیز بازدید کردند.
 
 جان بابایی در بازدید از پروژه‌های عمرانی در آستانه افتتاح در بیمارستان سینا، ضمن بررسی وضعیت و امکانات موجود، در جریان روند تکمیلی و  مراحل پایانی این پروژه‌ها قرار گرفت.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.