«گالین» ماجرای پیرزنی معدن کار است/ تجربه حضور در رویدادی جهانی

کارگردان مستند «گالین» با اشاره حضور بین المللی این فیلم مستند کوتاه در جشنواره شفیلد انگلستان درباره ویژگی های این فیلم و نگاه تمثیلی که به مفهوم تنهایی دارد، توضیحاتی ارائه داد.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ سینما و تئاتر با اشاره به حضور این فیلم مستند در جشنواره فیلم شفیلد انگلستان گفت: این جشنواره از ۷ تا ۱۲ ژوئن همزمان با ۱۷ تا ۲۲ خردادماه در کشور انگلستان برگزار می‌شود و مستند کوتاه «گالین» نیز در این جشنواره به نمایش در خواهد آمد. البته این جشنواره همانند بسیاری از جشنواره‌ها به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: این مستند درباره زیست یک پیرزن در کنار کارگران یک معدن سرب و نقره است، این پیرزن خود بازنشسته معدن مورد نظر بوده و حالا در روستایی نزدیک به معدن سرب و نقره که خالی از سکنه است، زندگی می‌کند.

این کارگردان با اشاره به اینکه این فیلم نگاهی تمثیلی درباره تنهایی دارد، عنوان کرد: «گالین» دقیقاً ۲ سال پیش یعنی در سال ۹۷ ساخته شده است. این فیلم یک مستند کوتاه ۲۷ دقیقه‌ای است که اولین حضورش را در جشنواره‌ای خارجی تجربه می‌کند.

پروازه در پایان اشاره کرد: «گالین» در اولین نمایش خود در دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی «سینماحقیقت» عنوان بهترین فیلم مستند بخش ویژه را کسب کرد و در سی و ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران نامزد بهترین کارگردانی بخش مستند شد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.