رایزنی تلفنی عمران خان و نخست وزیر ایتالیا درباره مساله کشمیر

نخست وزیر پاکستان ضمن تماس تلفنی با همتای ایتالیایی خود در مورد آخرین تحولات منطقه جنوب آسیا به خصوص کشمیر با وی گفت وگو کرد.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا به نقل از اکسپرس نیوز، «عمران خان» نخست وزیر پاکستان ضمن تماس تلفنی با «جوزپه کونته» نخست وزیر ایتالی در مورد آخرین تحولات منطقه با وی رایزنی کرد.

عمران خان در این تماس ضمن ابراز تاسف از کشته شدن تعداد زیادی از مردم ایتالیا بر اثر بیماری کرونا ابراز امیدواری کرد دولت ایتالیا بتواند این بیماری را کنترل کند.

وی ضمن دعوت از کونته برای سفر به پاکستان گفت: اسلام آباد نیز برای مبارزه با بیماری کرونا سختی های زیادی متحمل شده و دو کشور می توانند در تمامی زمینه ها به خصوص حوزه اقتصادی باهم همکاری داشته باشند.

عمران خان به موضوع کشمیر نیز پرداخته و گفت: استقرار صدها هزار نظامی هندی در مساله کشمیر و برقراری حکومت نظامی در این منطقه بزرگترین چالش منطقه جنوب آسیا است.

وی افزود: هند در تلاش است با اسکان دادن غیر کشمیری ها در این منطقه تناسب جمعیت آن را به هم زده و طبق میل خود با مردم کشمیر برخورد کند.

نخست وزیر پاکستان تاکید کرد: طبق تعهدات قبلی که دولت های پاکستان و هند داشتند هیچ کشوری نمی توانست به صورت یک جانبه برای کشمیر تصمیم گرفته و آن را بخشی از خاک خود قلمداد کند ولی هند معاهدات جنوا را زیر پا گذاشت.

عمران خان افزود: ما توقع داریم کشورهای جهان علی رغم اینکه درگیر بیماری کرونا هستند برای دفاع از جان مسلمانان هندی که تحت فشار شدید دولت هستند اقدام کنند.

رهبر حزب تحریک انصاف پیش از این هم بارها در خصوص خراب شدن وضعیت امنیتی در منطقه جنوب اسیا و تقابل نظامی هند و پاکستان به کشورهای جهان هشدار داده است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.