آخرین آمار مبتلاشدگان به ویروس کرونا در چین

مقامات بهداشتی چین آخرین آمار مربوط به مبتلاشدگان به کرونا در این کشور را منتشر کردند.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا به نقل از رویترز، کمیسیون بهداشت ملی چین امروز (سه شنبه) اعلام کرد که پنج مورد جدید ویروس کرونا در روز گذشته به تایید رسیده و در مقایسه با 16 مورد روز قبل کاهش یافته است.

تمام موارد جدید ثبت شده مبتلایانی هستند که از خارج از چین این ویروس را به داخل انتقال داده اند.

مقامات سرزمین چین همچنین از تایید ابتلای 10 مورد جدید بدون علایم ویروس خبر دادند که این رقم برای روز قبل 16 مورد گزارش شده بود.

تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در چین اکنون 83022 مورد است. باتوجه به عدم مرگ و میر ناشی از کرونا در روز گذشته تعداد تلفات ناشی از این ویروس همچنان 4634 نفر است.

کمیسیون مدیریت و نظارت دارایی های دولتی چین در پستی در یک رسانه اجتماعی اعلام کرد که احتمالا یک واکسن ساخت چین درمان ویروس کرونا تا پایان سال جاری میلادی آماده عرضه به بازار خواهد بود.

«جانز هاپکینز» که تلفات ویروس کرونا در آمریکا و سایر کشورهای جهان را رصد می‎کند، در آخرین آمار خود اعلام کرد که تعداد مبتلایان در سراسر جهان به 6 میلیون و 3 هزار و 762 نفر رسید.

در بیانیه این دانشگاه آمریکایی آمده که از این میان تاکنون، 367 هزار و 183 نفر در کشورهای مختلف جهان نیز جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.