رشد بهای نفت خام در آستانه اجلاس اوپک ادامه دارد

در حالی که سرمایه‌گذاران در آستانه اجلاس مجازی اوپک منتظر هستند ببینند که آیا تولیدکنندگان بزرگ نفت برای تداوم کاهش تولید خود توافق می‌کنند یا خیر، قیمت‌های نفت به رشد خود ادامه دادند.‌

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ اقتصاد بین الملل به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، روز سه‌شنبه، در حالی که سرمایه‌گذاران در آستانه اجلاس مجازی اوپک منتظرند ببینند که آیا تولیدکنندگان بزرگ نفت برای تداوم کاهش تولید خود توافق می‌کنند یا خیر، قیمت‌های نفت به رشد خود ادامه دادند.‌

تا ساعت ۱۱:۴۶ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت ۱.۲۰ درصد یا ۴۶ سنت جهش کرد و به ۳۸.۷۸ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا دابلیوتی‌آی ۰.۸۵ درصد یا ۳۱ سنت رشد کرد و به ۳۵.۷۵ دلار رسید.

به لطف کاهش تولید اوپک پلاس و بازگشت به کار بسیاری از اقتصادهای جهان و بالا رفتن تقاضای نفت، قیمت نفت برنت در طول ۶ هفته گذشته ۲ برابر شده است. با این حال هر دو شاخص قیمت از ابتدای سال تا کنون حدود ۴۰ درصد سقوط کرده‌اند.

انتظار می‌رود در اجلاس آنلاینی که در انتهای این هفته و احتمالاً در ۴ ژوئن برگزار شود، کشورهای عضو گروه اوپک پلاس در مورد تمدید کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه در روز خود توافق کنند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.