طوفان بزرگ نیسارگا با سرعت ۱۴۰ کیلومتر در ساعت وارد هند شد

آغاز طوفان نیسارگا در بندر بمبئی که موج های بزرگ دریایی و باران شدید را به همراه آورده باعث آماده باش کامل این شهر و تمامی مناطق اطراف آن شده است.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا به نقل از هندوستان تایمز، طوفان بزرگ نیسارگا که در زبان بنگالی به معنای طبیعت است با سرعت 140 کیلومتر بر ساعت از سمت غرب وارد هند شد.

گزارش ها حاکی است پلیس تمام رفت و آمد های خارج از خانه را در شهر بمبئی ممنوع اعلام کرده و از مردم خواسته به هیچ عنوان به ساحل نزدیک شوند.

43 تیم امدادی با تجهیزات کامل در مسیر حرکت طوفان مستقر هستند تا بلافاصله پس از عادی شدن شرایط امداد رسانی را به مصدومین احتمالی آغاز کنند.

اداره هواشناسی هند در این زمینه اعلام کرد: نیسارگا با بادهای بسیار شدید و بارش سیل آسا همراه خواهد بود و مردم باید در مکان های امن که سازه های مستحکم دارند پناه بگیرند.

از سوی دیگر آغاز این طوفان باعث تعطیلی مجدد تمام پرواز ها از مبدا و به مقصد ایالت مهارشترا و به خصوص شهر بمبئی شده است.

قرار بود ترددها علی رغم شیوع گسترده کرونا در این ایالت عادی شود ولی وقوع طوفان بار دیگر مردم این ایالت را خانه نشین کرده است.

گارد ساحلی شهر بمبئی نیز روز گذشته تمام ماهیگیرانی که به دریا رفته بودند را بازگردانده و عملا بندر را تخلیه کرده درصورت بروز اتفاقات خاص مقدار آسیب های جانی کم شود.

هنوز گزارشی از خسارات احتمالی ناشی از این طوفان گزارش نشده و رسانه های هندی نیز وضعیت عمومی در ایالت هایی که در مسیر طوفان قرار دارند را به صورت لحظه ای گزارش می کنند.

طی روزهای اخیر طوفان بزرگ آمفان که در شرق هند رخ داد باعث مرگ حداقل 90 نفر و آواره شدن هزاران هندی شده بود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.