روایت کوتاه دانشمند ایرانی از بازداشت خود در آمریکا

سیروس عسگری پس از رسیدن به ایران گفت که دو سال قبل در بدو ورود به آمریکا دستگیر شد و مراحل قانونی پرونده وی به مدت دو سال و نیم طول کشید.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ سیاست خارجه ، سیروس عسگری دانشمند ایرانی که در آمریکا زندانی بود و امروز (چهارشنبه) وارد کشورمان شد درباره  بازداشت خود گفت: « در تاریخ 21 ژوئن 2017 دربدو ورود به آمریکا توسط اف بی آی بازداشت شدم و  دلیل بازداشت من اتهامات مربوط به سرقت اسرار تجاری بود.»

وی افزود: «دو سال و نیم مراحل قانونی پرونده طی شد و در نهایت قاضی فدارال رای به تبرئه کامل من داد.»

دکتر سیروس عسگری 59 ساله استاد دانشکده علم و مواد دانشگاه صنعتی شریف با تخصص میکروسکوپ الکترونی، آلیاژهای دمای بالا است.

پیشتر، سخنگوی وزارت امور خارجه افزود این دانشمند ایرانی با رایزنی‌های دیپلماتیک و تلاش دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن و نمایندگی دائم ایران در نیویورک، از اتهامات واهی تبرئه و آزاد شده است.

موسوی بحث‌های مطرح شده درباره تبادل سیروس عسگری با فردی دیگر را رد و تاکید کرد: آزادی عسگری بر اساس تبرئه از اتهامات بوده است.

 

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.