طلا ارزان شد

فارس نوشت: با افزایش ارزش بازارهای بورس به بالاترین رقم ۳ ماه گذشته به علت خوش بینی در مورد بهبود اقتصادی جهانی، قیمت طلا کاهش یافت، ولی این افت قیمتی با تضعیف ارزش دلار و آشوب ها در آمریکا محدود بود.

www.khabaronline.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ اقتصاد کلان و بودجه، به گزارش رویترز، با افزایش ارزش بازارهای بورس به بالاترین رقم ۳ ماه گذشته به علت خوش بینی در مورد بهبود اقتصادی جهانی، قیمت طلا کاهش یافت، اما این افت قیمتی با تضعیف ارزش دلار و آشوب‌ها در آمریکا محدود بود.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۷.۶۶ دلار کاهش ۱۷۲۰.۰۴ دلار فروخته شد. قیمت طلا روز سه شنبه ۰.۷ درصد کاهش یافت.

میشائیل هوسون، تحلیلگر ارشد بازارهای سی ام سی گفت: «معمولا بازارها با این حقیقت راحت هستند که هرچند آمار بد است، اما مسائل احتمال بهبود می یابد و این وضعیت است که طلا را تقویت می کند.»

ارزش سهام بازارهای جهانی با کاهش قرنطینه ها و امید به اجرای محرک های اقتصادی بیشتر، علی رغم افزایش خسارات شیوع کووید ۱۹ و ادامه اعتراضات در آمریکا، به بالاترین رقم ۳ ماه گذشته رسید.

ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در جهان دیروز ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۱۲۹.۲۸ تن، بالاترین رقم از آوریل ۲۰۱۳ رسید.

طلا تاحد زیادی در زمان بحران های سیاسی و اقتصادی به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرآنلاین به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.