مؤمنی: امام خمینی (ره) به ما توان جسارت و عزت‌طلبی در برابر ستم بخشید

دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر بیان کرد: امام خمینی (ره) با سلوک نظری، عرفانی و عملی خویش به ما قدرت نقد و توان جسارت و عزت‌طلبی در برابر ستم بخشید.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ انتظامی و حوادث، به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ اسکندر مؤمنی؛ دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر به مناسبت فرارسیدن سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد پیامی صادر کرد:

در این پیام آمده است:

نیمه خرداد، یادآور خاطرات غم‌انگیز و به سوگ نشستن ملت شریف ایران در غم فراق امام عظیم‌الشأن حضرت امام خمینی (ره) و همچنین آغازگر نهضت عظیم بیداری اسلامی و حماسه‌آفرینی‌های امت شهیدپرور ایران اسلامی در قیام 15 خرداد سال 1342 است.

امام خمینی (ره) یک حقیقت همیشه زنده است؛ بزرگ‌مردی است که کشورمان را با اندیشه فرهیخته خود از فرو رفتن در ‏اندیشه‌های‎ ‎مادی‌گرایانه  نجات داد و مستضعفان جهان را برای مبارزه،‏‎ ‎مقاومت و پیروزی ‏در برابر مستکبران امیدوار ساخت.

امام خمینی (ره) با سلوک نظری، عرفانی و عملی خویش به ما قدرت نقد و توان جسارت و عزت‌طلبی در برابر ستم بخشید، جفاها دید اما با ثبات قدم، روشنگری و تبیین راه درست و نادرست، گام در راه امام آزادگان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گذاشت تا رهروانش نه با اکراه بلکه با اختیار، مسیر صراط مستقیم الهی در پیش گیرند.

فراق ایشان همچون زخمی است که بعد از گذشت سالیان متمادی نیز هرگز التیام نخواهد یافت و اگر اجتماع بزرگی به دلیل شیوع کرونا در حرم برگزار نمی‌شود ولی تبیین ابعاد شخصیت امام و آثار و سیره عملی او ضرورت روزافزون جامعه ما است.

15 خرداد به تعبیر امام خمینی (ره)، نخستین خروش تاریخی و تاریخ‌ساز مردم مبارز و مسلمانی بود که در اعتراضی آگاهانه، مخالفت باسیاستها و برخوردهای ظالمانه و جبارانه حکومت شاهنشاهی را بنیان گذاشتند و اگر نبود خون پاک جوانان و جوانمردان مسلمان و خداجوی ایران، امروز اثری از اصل اسلام و نظام اسلامی باقی نمی‌ماند، خون شهدای 15 خرداد 42 بیمه‌کننده انقلاب و تضمین‌کننده حیات سبز و شکوهمند این نظام اسلامی و الهی بود.

اینجانب سی و یکمین سالگرد ارتحال ملکوتی معمار انقلاب، اسوه احرار عالم، طبیب دلها، احیاگر اسلام ناب محمدی، قافله‌سالار 15 خرداد خونین، حضرت امام خمینی (ره) و سالگرد پنجاه و هفتمین شهادت یاران ایشان را در فاجعه قیام خونین 15 خرداد 1342 به مردم شریف و قدرشناس ایران اسلامی تسلیت می‌گویم و علو درجات شهدای عزیز اسلام را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌دارم.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.