تجمع هزاران انگلیسی در اعتراض به قتل شهروند سیاهپوست آمریکایی

هزاران شهروند انگلیسی با تجمع در پارک تاریخی لندن همبستگی خود را با معترضان به قتل یک شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس در ایالت مینه‌سوتا ابراز داشتند.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا به نقل از شبکه خبری اسکای‌نیوز، هزارن شهروند انگلیسی بعد از ظهر امروز چهارشنبه با تجمع در «هاید پارک» لندن قتل وحشیانه «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس در ایالت مینه‌سوتا را محکوم و با معترضان به این جنایت نژادپرستانه در آمریکا ابراز همبستگی کردند.

جمعیت حاضر در هاید پارک لندن که در ابتدا تلاش می‌کردند فاصله اجتماعی را به‌منظور پیشگیری از خطر ابتلا به ویروس کرونا رعایت کنند اما در نهایت با افزایش شمار تجمع‌کنندگان نتوانستند این کار را انجام دهند، با سر دادن شعارها و همراه داشتن پلاکاردهایی با مضمون «جان سیاهپوستان مهم است»، «آزادی اگر برای همه نباشد، برای هیچ‌کس نخواهد بود»، «ما ساکت نخواهیم بود» و «بدون عدالت، صلح ممکن نیست» اعتراض خود به قتل جورج فلوید توسط پلیس در آمریکا را ابراز داشتند.

دوشنبه گذشته یک افسر سفیدپوست در آمریکا یک مرد سیاه‌پوست غیرمسلح را در شهر مینیاپولیس به قتل رساند و پس از آن ایالت مینه‌سوتا و چندین ایالت دیگر آمریکا شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به تبعیض و همچنین رفتار نژادپرستانه و وحشیانه پلیس با سیاهپوستان بوده است.

پس از شعله‌ور شدن اعتراضات علیه نژادپرستی سیستمی در آمریکا، هزاران نفر از شهروندان سایر کشورها نیز با برپایی تظاهرات، اعتراض خود را به وضعیت موجود در آمریکا ابراز داشته‌ و همبستگی خود را با معترضان آمریکایی اعلام کرده‌اند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.