واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه روز پنجشنبه افتتاح می شود

مدیر عامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی بیان کرد: واحد نخست بخار نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه به ظرفیت 160 مگاوات روز پنجشنبه به صورت کلیپ کنفرانس با حضور رئیس‌جمهوری و وزیر نیرو افتتاح می‌شود.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ نفت و انرژی، به گزارش روز چهارشنبه  روابط عمومی شرکت برق حرارتی،" محسن طرزطلب" افزود: واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه با سرمایه‌گذاری دو هزار و 240 میلیارد تومانی به بهره‌برداری خواهد رسید، در حالی که بیش از 85 درصد تجهیزات پروژه توسط سازندگان داخلی ساخته شده است.

وی ادامه داد: دو هزار و 300 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم  هنگام ساخت این طرح مشغول به کار بوده‌اند،  افزایش راندمان نیروگاه به حدود 50 درصد، تامین برق پایدار شبکه سراسری، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی، افزایش راندمان تولید برق و صرفه‌جویی سالانه 846 میلیون مترمکعب در مصرف سوخت‌های فسیلی از جمله ویژگی‌های مهم این پروژه است.

مدیر عامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی ظرفیت کل نیروگاه عسلویه را یک هزار و 452 مگاوات برشمرد و گفت:  نیروگاه شامل ۶ واحد گاز و سه واحد بخار است که راندمان بخش گاز نیروگاه 30.9 درصد و راندمان کل نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه 44.9 درصد خواهد بود.

نیروگاه مذکور در کیلومتر 25 جاده عسلویه به پارسیان استان بوشهر واقع شده است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.