احتمال برکناری وزیر دفاع آمریکا قوت گرفت

سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سوالی درباره احتمال برکناری وزیر دفاع آمریکا به دلیل مخالفت با درخواست رئیس‌جمهور این کشور برای سرکوب اعتراضات مردمی، به امکان برکناری «مارک اسپر» به صورت ضمنی اشاره کرد.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا به نقل از المیادین، کاخ سفید در پی زمزمه‌های برکناری «مارک اسپر» وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا به دلیل مخالفت با درخواست ترامپ برای سرکوب اعتراضات، به صورت ضمنی از امکان برکناری اسپر سخن گفت.

سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه به وقت واشنگتن در جمع خبرنگاران در این رابطه گفته که «اسپر اکنون در سمت خود باقیست، اما اگر ترامپ اعتماد خود را به وی از دست بدهد، در آینده مطلع خواهید شد».

در پی انتقادهای فراوان از حضور ارتش آمریکا در خیابان‌ها برای سرکوب معترضان، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا گفته که ترجیه می‎دهد ارتش به پایگاه‌های خود بازگردد.

اسپر درباره احتمال به‌کارگیری نیروهای رزمی ارتش این کشور برای سرکوب اعتراضات نیز اظهار داشت: «گزینه استفاده از این نیروها همیشه تنها به عنوان آخرین گزینه مطرح است. این گزینه تنها در اضطراری‌ترین و حساس‌ترین شرایط مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما اکنون در این شرایط قرار نداریم و من از این گزینه حمایت نمی‌کنم.»

در همین ارتباط، شبکه خبری «س‌ان‌ان» آمریکا به نقل از منابع آگاه در کاخ سفید گزارش داد که جایگاه وزیر دفاع آمریکا به دلیل مخالفت با رئیس‌جمهور این کشور در استفاده از نیروهای ارتش برای سرکوب معترضان به قتل یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس، متزلزل شده است.

ترامپ شنبه گذشته در جمع خبرنگاران تهدید کرده بود که در صورت درخواست مقامات ایالت مینه‌سوتا که پس از قتل وحشیانه یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس شاهد تظاهرات گسترده‌ای بوده است، نیروهای ارتش آمریکا در اسرع وقت به این ایالت اعزام خواهند شد.

 

 

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.