وزیر دفاع اسبق آمریکا: ترامپ قصد تجزیه آمریکا را دارد/ ترامپ تهدیدی علیه قانون اساسی است

وزیر دفاع اسبق ایالات متحده آمریکا با صدور بیانیه‌ای به دونالد ترامپ رئیس سابق خود تاخت و وی را به تلاش برای «تقسیم و تجزیه» این کشور متهم کرد.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا به نقل از آسوشیتدپرس، «جیمز متیس» وزیر دفاع پیشین آمریکا بامداد پنجشنبه به وقت تهران در واکنش به سرکوب اعتراضات جاری مناطق مختلف ایالات متحده اعلام کرد که رئیس سابق وی سعی در تقسیم و تجزیه این کشور را دارد.

متیس در بیانیه‌ای تصریح کرد: ترامپ اولین رییس جمهوری است که هیچ تلاشی برای برای متحد کردن مردم آمریکا نمی‌کند و حتی سعی دارد میان آمریکایی‌ها اختلاف بیاندازد.

وزیر دفاع اسبق آمریکا ضمن انتقاد از عملکرد رئیس‌جمهور آمریکا در ناآرامی‌های جاری این کشور، وی را «تهدیدی علیه قانون اساسی آمریکا» دانست.

جیمز متیس گفت که مردم آمریکا باید کسانی را که قانون اساسی را به تمسخر می‌گیرند به پاسخگویی وادار کنند.

ترامپ شنبه گذشته در جمع خبرنگاران تهدید کرده بود که در صورت درخواست مقامات ایالت مینه‌سوتا که پس از قتل وحشیانه یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس شاهد تظاهرات گسترده‌ای بوده است، نیروهای ارتش آمریکا در اسرع وقت به این ایالت اعزام خواهند شد.

وزیر دفاع پیشین آمریکا با اشاره به حضور نیروهای ارتش برای سرکوب معترضان، از «هرگونه تفکر برای تبدیل کردن شهرهای آمریکا به میدان نبرد» به شدت انتقاد کرد و از مردم خواست با آن مخالفت کنند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.