ولیمی‌فر: فدراسیون باید اقتدار خودش را نشان دهد

پیشکسوت فوتبال ایران بیان کرد: فدراسیون فوتبال برای یک بار هم که شده اقتدار خودش را در تصمیمات نشان دهد چون در فوتبالی که هر کس ساز خودش را بزند، سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس ورزشی امروز نیوز؛ فوتبال علیرضا امامی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، در پاسخ به این پرسش که آیا شروع مجدد تمرینات تصمیم درستی بود یا خیر، گفت: این موضوع را باید از زوایای مختلف بررسی کرد. در شریط کرونایی کنونی وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا تصمیمات لازم را در مورد جلوگیری از شیوع این بیماری اتخاذ می‌کنند. وقتی طی تصمیمی کارشناسانه اعلام شده که لیگ ادامه پیدا کند، نمی‌دانم که چرا برخی هنوز ساز مخالف می‌زنند.

وی افزود: نظر شخصی خود من این بود که بهتر است لیگ با معرفی تیم‌های قهرمان به پایان برسد و تیم‌ها برای فصل آینده خود را اماده کنند. از طرفی در این مدت فدراسیون و سازمان لیگ هم برای برگزاری بهتر فصل آتی تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کرد. در نهایت تصمیم به برگزاری ادامه مسابقات لیگ برتر شد که باید به ان تمکین کرد.

پیشکسوت فوتبال ایران در مورد اعتراض برخی از تیم‌ها مبنی بر برگزاری مسابقات فوتبال تصریح کرد: متاسفانه به هر تصمیمی که در فوتبال ما گرفته می‌شود، اعتراضاتی صورت می‌گیرد. فدراسیون فوتبال برای یک بار هم که شده اقتدار خود را نشان دهد و اینکه در فوتبال هر کس ساز خودش را بزند، دیگر سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.

امامی‌فر گفت: شیوع ویروس کرونا یک معظل جهانی بود. برخی کشورها لیگشان را تعطیل کردند و برخی دیگر به برگزاری رای دادند. ما باید ببینیم که زیرساخت‌های لازم را برای برگزاری مسابقات  در شرایط کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی داریم یا خیر. اگر متخصصان این تشخیص را دادند که  بازی‌ها برگزار شود، دیگر مشکل چیست؟ نباید تنها این مدیران منافع شخصی را در نظر بگیرند.

وی در پایان گفت: برای آبروی فوتبال هم خوب نیست که هر کس ساز خودش را بزند. برخی از معترضان باید در آینده‌ای زود در لیگ قهرمانان به میدان بروند. آیا آنها برای AFC هم می‌توانند نامه تهدید آمیز بفرستند. برخی اقدامات به آبروی فوتبال ما در طح بین‌المللی ضربه می‌زند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.