دیدار معاون سیاسی وزارت دفاع آمریکا با مقامات ارشد عراقی

مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا که در غرب آسیا حضور دارد، با سفر به بغداد و اربیل، با مقامات ارشد عراقی دیدار و گفت‌وگو کرد.

www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا ، سخنگوی پنتاگون اعلام کرد که معاون سیاسی وزارت دفاع آمریکا روز سه‌شنبه با مقامات ارشد عراقی در «بغداد» و «اربیل» دیدار کرده است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، «جان. سی. روود» برای مذاکره در مورد امنیت منطقه، مبارزه با تروریسم و موارد دیگر به عراق سفر کرده است.

سخنگوی پنتاگون در این باره گفت: «جان. سی. روود در بغداد با "عادل عبدالمهدی" نخست وزیر عراق دیدار کرد تا مجددا بر تعهد واشنگتن به امنیت و حاکمیت عراق و پشتیبانی از مردم عراق را تاکید کند.»

سخنگوی پنتاگون افزود که معاون سیاسی وزارت دفاع آمریکا همچنین با «ناجی الشمری» وزیر دفاع عراق دیدار و مجددا بر اهمیت همکاری بین دو کشور در مبارزه با گروه تروریستی داعش تأکید کرد.

این مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا با سفر به اربیل و دیدار با «نیچروان بارزانی» رئیس منطقه کردستان و «مسرور بارزانی» نخست وزیر رئیس منطقه کردستان بر حمایت پنتاگون از پیشمرگه‌ها و آنچه وی نبرد با داعش خواند، تأکید کرد.

این مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا در روزهای گذشته به عربستان و بحرین نیز سفر کرد و در دیدار با مقامات بلندپایه کشورهای یاد شده درباره آخرین تحولات منطقه و توسعه همکاری‌های دوجانبه به گفت‌وگو پرداخت.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.