پنجمین پروژه ریلی کشور در دولت دوازدهم آماده بهره‌برداری است

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری‌اسلامی‌ایران گفت: پنجمین پروژه مهم و محوری ریلی کشور، خط آهن میانه - بستان آباد، در دولت تدبیر و امید آماده بهره‌برداری است.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ انتظامی و حوادث ، افزود: پیش از این در سال های ۹۶ و ۹۷ مراکز استان های همدان، کرمانشاه، گیلان و آذربایجان غربی به شبکه ریلی کشور متصل شده بودند.

وی اظهار داشت: امروز نیز مسیر جدید قطار تهران - تبریز در مسیر بستان آباد تا تهران افتتاح می شود که طول سفر را ۴ ساعت کاهش می دهد و پس از انجام کارهای و مراحل بعدی پروژه این زمان به ۵.۵ ساعت کاهش می یابد.

رسولی ادامه داد: همزمان با افتتاح خط آهن بستان آباد - میانه اولین رام قطار بستان آباد در معیت و حضور خانواده های معظم شهدا به مشهد اعزام می شود که برای این قطار ۲۰۰ مسافر پیش بینی شده بود که ۱۶۰ نفر سوار خواهند شد.

وی ادامه داد: از امروز فروش بلیت قطار بستان آباد به مشهد آغاز شده است و از شنبه آینده هر هفته سه رام قطار در این مسیر حرکت خواهد کرد.

طول راه آهن میانه ـ تبریز ۲۰۳ کیلومتر است که از این طول، ۱۳۲ کیلومتر خط آهن میانه ـ بستان آباد است که امروز با حضور آقای روحانی به بهره برداری می رسد.

هزینه این طرح ۱۵۰۰ میلیارد تومان است و برای تکمیل آن تا تبریز ۱۳۰۰ میلیارد تومان دیگر لازم است و در صورت تامین این اعتبار ، کل طرح تا پایان سال ۹۹ تکمیل خواهد شد.
اجرای این طرح مهم در شمال غرب کشور موجب جابه جایی هفت میلیون تن بار و دو میلیون مسافر خواهد شد و مسافت و زمان به ترتیب حدود ۱۱۴ کیلومتر و ۵:۳۰ ساعت کاهش می یابد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.