«تاشکند» میزبان نشست روسای نیروهای انتظامی کشورهای همسود

نخستین نشست روسای نیروهای انتظامی کشورهای عضو جامعه کشورهای مستقل مشترک المنافع در شهر «تاشکند» برگزار می‌شود.

www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا در تاشکند، نخستین نشست روسای نیروهای انتظامیکشورهای عضو جامعه کشورهای مستقل مشترک المنافع امروز در شهر تاشکند برگزار می‌شود.

این نشست در جهت هماهنگی بیشتر در مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی، قاچاق مواد مخدر و انسان تشکیل خواهد شد.

این ابتکار توسط وزارت کشور ازبکستان در چهارچوب ریاست «پولات باباجان اف» وزیر کشور ازبکستان در شورای وزرای کشور جامعه کشورهای مستقل مشترک المنافع ارائه شده است.

هدف از این ابتکار تحکیم و گسترش بیش از پیش همکاری های متقابل اداره وزارت کشور شهر تاشکند با واحدهای سازمان های نیروی انتظامی و پلیس پایتخت های کشورهای جامعه کشورهای مستقل مشترک المنافع است.  

هماهنگی نیروهای انتظامی پایتخت های جامعه کشورهای مستقل مشترک المنافع امکان انجام اقدامات مشترک ویژه ای بازجویی برای جلوگیری از تروریسم و افراط‌گرایی، گردش غیرقانونی مواد مخدر و روانگردان، جرایم در زمینه فن آوری های اطلاع رسانی و همچنین قاچاق انسان را فراهم می‌کند.  

طبق برنامه در پایان این نشست اسناد دوجانبه و یادداشت تفاهم همکاری امضا خواهد شد.

جامعه کشورهای مستقل مشترک المنافع پس از فروپاشی شوروی سابق شکل گرفت. بیانیه تاسیس این اتحادیه در 21 دسامبر 1991 (20 آذر 1380) در آلماتی توسط رهبران آذربایجان، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و اوکراین امضا شد.

عضویت گرجستان در این اتحادیه به دنبال تصمیم رسمی روسای جمهور کشورهای عضو در 3 دسامبر 1993 (12 آذر 1382) و به دنبال درخواست «ادوارد شواردنادزه» رئیس جمهور گرجستان در 8 اکتبر 1993 (16 مهر1382) صورت گرفت.

بیش از 70 درصد بودجه جامعه مشترک المنافع توسط روسیه پرداخت می‌شود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.