عربستان آماده تشدید کاهش تولید نفت است

وزیر نفت نیجریه گفت که عربستان برای تشدید کاهش تولید نفت آمادگی دارد.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ نفت و انرژی به نقل از بلومبرگ، تیمیپره سیلوا گفت: عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان، اعلام کرده است که عربستان برای تشدید کاهش تولید نفت خود فراتر از رقم توافق جهانی کاهش تولید نفت، آمادگی دارد.

وی افزود: عبدالعزیز بن سلمان اطمینان داد که عربستان برای تشدید کاهش تولید نفت بسیار آماده است.

وزیر نفت نیجریه اعلام کرد که کشورش به‌طور کامل به سهمیه تولید خود پایبند است و اکنون روزانه یک میلیون و ۷۷۴ هزار بشکه نفت در روز تولید می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش چندی پیش (ژوئن ۲۰۱۹) تصمیم گرفتند توافق خود برای کاهش تولید روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت را تا پایان ماه مارس سال ۲۰۲۰ میلادی تمدید کنند.

وزیران نفت و انرژی اوپک برای شرکت در صد و هفتاد و هفتمین نشست عادی این سازمان و آخرین نشست سال ۲۰۱۹ خود پنجم دسامبر (۱۴ آذرماه) در دبیرخانه دائمی این سازمان در وین گردهم می‌آیند، همچنین هفتمین نشست مشترک وزارتی اوپک و غیراوپک ششم دسامبر (۱۵ آذرماه) در مقر دائمی این سازمان برگزار می‌شود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.