استقرار پلیس گمرک در فرودگاه امام(ره)/ تجهیز پلیس فرودگاه‌ها به سگ‌های موادیاب

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور از استقرار پلیس گمرک در فرودگاه امام خمینی(ره) و تجهیز پلیس فرودگاه‌ها به اکیپ سگ‌های موادیاب خبر داد.

www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ انتظامی و حوادث ، سردار حسن مهری رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور اظهار داشت: در 8 ماهه امسال اقدامات بسیار خوبی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر توسط این پلیس انجام شده که لازم می‌دانم از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی همکارانم در این مجموعه تقدیر و تشکر کنم.

وی تصریح کرد: در این بازه زمانی چیزی حدود یک هزار میلیارد ریال کالا، ارز و طلای قاچاق توسط ماموران پلیس فرودگاه در کشور کشف شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد رشد داشته است.

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور به استقرار پلیس گمرک در فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) اشاره کرد و اظهار داشت: این پلیس از هفته ناجا امسال فعالیت رسمی خود را آغاز کرده و هدف از ایجاد آن نیز تشدید فعالیت ها در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین مبارزه با مواد مخدر در سیستم هوایی کشور است.

سردار مهری، افزایش اقدامات اطلاعاتی و کنترل دقیق تر بارها و محموله ها را یکی از اقدامات مهم پلیس فرودگاه عنوان کرد و گفت: نتیجه انجام این گونه اقدامات منجر به افزایش 67 درصدی کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال قبل شده است.

این مقام انتظامی از تجهیز پلیس فرودگاه‌های کشور به اکیپ سگ های مواد یاب ( سپکا) خبر داد و گفت: بحمدالله امروز با تلاش های صورت گرفته توسط همکارانم تمامی فرودگاه‌های کشور برای قاچاقچیان و مجرمان نا امن شده است و ماموران پلیس مقتدرانه امنیت این مکان ها را به صورت شبانه روز برقرار می‌کنند.

سردار مهری، با تشکر از همکاری و همراهی خوب مسافران با مأموران پلیس فرودگاه گفت: از مسافران خطوط هوایی می خواهم به توصیه ها و هشدارهای پلیس توجه و دقت لازم را داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوکی سریعاً موضوع را به ماموران پلیس مستقر در فرودگاه اطلاع دهند تا پیگیری های لازم توسط آنان انجام شود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.