رئیس جمهور کره جنوبی از گفتگو با ژاپن استقبال کرد

رئیس جمهور کره جنوبی با ارسال نامه ای به نخست وزیر ژاپن، آمادگی خود را برای مذاکرات مقامات عالی دو کشور اعلام کرد.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا به نقل از کیودو، «کانگ کیونگ وا» وزیر خارجه کره جنوبی در صحبت های خود در پارلمان این کشور از ارسال  نامه توسط «مون جائه این» رئیس جمهور کره، به «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن، خبر داد. 

به گفته وزیر خارجه کره جنوبی، این در نامه خود برای دیدار با آبه و همچنین گفتگوی مقامات ارشد کره و ژاپن ابراز آمادگی کرده است. 

توکیو از تیرماه تاکنون محدودیت های زیادی را علیه صادرات سه کالای مهم صنعتی به سئول اعمال کرده و این امر موجب تیره شدن روابط دو کشور شده است.

این کالاهای صنعتی برای تولید محصولات دیجیتال در کره جنوبی بسیار مهم است و این اقدام می تواند چالش بزرگی را برای صنایع تولید کننده محصولات دیجیتال کره جنوبی ایجاد کند.

این اقدام ژاپن به تلافی رأی سال گذشته دادگاه عالی کره جنوبی است که به شرکتهای ژاپنی دستور داده است تا غرامت اتباع کره جنوبی را که در دوران حاکمیت ژاپن بر شبه جزیره کره در سال های ۱۹۱۰ تا ۱۹۴۵ قربانی کار اجباری شده اند، به طور کامل بپردازند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.