ملتی که روحیه شهادت را فراموش کند، تسلیم می‌شود

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با تاکید بر اینکه ملتی که روحیه شهادت را فراموش کند، تسلیم می‌شود، بر لزوم ترویج سبک زندگی شهدا تاکید کرد.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ انتظامی و حوادث، به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار"محمد شرفی" روز شنبه در  مراسم رونمایی از کتاب "در مسیر آسمان؛ زندگی به سبک شهدای پلیس" با اشاره به فرا رسیدن روز "قلم" افزود: در آموزه‌های دینی بر جایگاه و ارزش خون شهیدان اشاره شده اما  روایت  هم داریم که که قلم علما بالاتر از خون شهیدان است، بنابراین قلمی که نویسنده این کتاب زده است بسیار ارزشمند است.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا ادامه داد: استقلال هر کشور وابسته به  شهادت طلبی آن ملت  در آن است و اگر ملتی چنین روحیه‌ای را داشت از استقلال برخوردار است. جایگاه شهدا بسیار بالاست و وقتی کسی شهید می‌شود قرآن در توصیف او می‌گوید: معامله سودآوری انجام داده است و در  دنیا و آخرت عزتمند می شود.

خانواده شهدا باید در اوج عزت و احترام قرار گیرند

وی  با اشاره به جایگاه والای خانواده شهدا بیان داشت: ادای حق شهیدان، جانبازان و ایثارگران که ادامه راه کشور است به چند چیز وابسته است، اولاً باید معرفت پیدا کرد و مقام شهدا را بشناسیم، ثانیاً به وظایف انقلابی و دینی خودمان عمل کنیم و ثالثاً شرایطی را مهیا کنیم که زندگی جاودانه شهدا در صحنه‌های اجتماعی‌مان به صورت دائم رقم بخورد؛ اگر شهدا در زندگی‌ و سبک زندگی‌مان حضور پیدا کنند هیچ گاه راه اشتباه نمی‌رویم چرا که شهدا "نورند " و مسیر را در تاریکی به ما نشان می‌دهند. باید کاری کنیم خانواده شهیدان در بهترین جایگاه عزت و احترام قرار بگیرند؛ این وظیفه امروز ماست.

سردار شرفی با تاکید بر لزوم ترویج سبک زندگی شهدا یادآور شد: نگارش  این کتاب گام کوچکی است و جامعه فرهنگی ما باید بیشتر از این ها کار کند تا سبک زندگی شهیدان در جامعه جاری شود. نظام علمی کشور باید بخش زیادی از متون درسی خود را به سبک زندگی شهدا اختصاص دهد، بدون شک آن ملتی که روحیه شهادت و جایگاه شهید را از دست بدهد تسلیم می‌شود و هیچ اراده‌ای از خود نخواهد داشت. ما همواره مدیون توجهات رهبر انقلاب به خانواده شهدا هستیم اما چند نفر مثل ایشان در کشور هستند که چنین روحیه‌ای داشته باشند؟  

وی اضافه کرد: یکی از مؤلفه‌های اقتدار هر کشور جمعیت باکیفیت آن کشور است، یعنی کسانی که روحیه شهادت و غیرت دارند از خودگذشتگی می‌کنند؛ این جمعیت است که موجب می‌شود کسی به مرزهایمان تعرض نکند و تحت سلطه فرهنگی دشمنان قرار نگیریم.

گفتنی است؛ مراسم رونمایی از کتاب "در مسیر آسمان؛ زندگی به سبک شهدای پلیس" صبح امروز با حضور  سردار "محمد شرفی"؛ جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا،  دکتر " رضا طبیبی"؛ رئیس سازمان نشر  معارف  و تجارب انتظامی و دفاع مقدس ناجا، سردار "عباس  شریعتی" دستیار فرمانده ناجا در امور بازنشستگان،  سرهنگ "یونس عبدی"؛ رئیس مرکز امور ایثارگران ناجا، "جمعی از خانواده‌های شهدای  نیروی انتظامی و نویسنده کتاب برگزار شد.

در پایان این مراسم از  کتاب "در مسیر آسمان؛ زندگی به سبک شهدای ناجا" رونمایی و از خانواده‌های معظم شهدای ناجا  و نویسنده  کتاب تقدیر شد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.