برگزیده شدگان هجدهمین دوره جایزه ادبی قلم زرین معرفی شدند

برگزیده شدگان هجدهمین دوره جایزه ادبی قلم زرین معرفی و تجلیل شدند.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ فرهنگ عمومی ، مراسم اختتامیه هجدهمین دوره جایزه ادبی قلم زرین عصر امروز، 14 تیرماه، همزمان با روز قلم با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و ادب در انجمن قلم ایران برگزار شد. این دوره جایزه به بررسی آثار منتشر شده در پنج بخش شعر و داستان کودک و نوجوان، شعر و داستان بزرگسال و نقد و پژوهش در سال 98 پرداخت و در نهایت اسامی برگزیدگان را به این شرح معرفی کرد:

بخش شعر کودک دو اثر «باران در خودم می‌بارد» سروده حسین تولایی از انتشارات علمی فرهنگی و «هزار و شصت و پانصد» سروده طیبه شامانی از انتشارات به نشر به صورت مشترک به عنوان برگزیده معرفی شدند.

در بخش شعر بزرگسال دو اثر «پرواز در پیله» اثر  حامد حسین خانی از انتشارات شانی و «فقط او بخواند» سروده هادی محمدحسنی از انتشارات سوره مهر و به صورت مشترک برگزیده این جشنواره شدند.

در بخش داستان کودک و نوجوان از اثر «تاریخ با طعم زغال اخته»، اثر یوسف قوجق از انتشارات سوره مهر تجلیل شد.

در بخش داستان بزرگسال نیز کتاب «آتون نامه» اثر محمداسماعیل حاجی‌علیان از  انتشارات سوره مهر تجلیل شد.

در بخش پژوهش و نقد ادبی کتاب «حماسه مسیب‌نامه» به تصحیح و مقدمه و تعلیقات اثر میلاد جعفرپور از سوی انتشارات بنیاد افشار و سخن به عنوان اثر برگزیده معرفی شد.

در این مراسم همچنین از جمال شورجه به عنوان «هنرمند ارزشی و فرهنگی عضو انجمن قلم» تجلیل شد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.