حکیم: هدف از تشکیل ائتلاف عراقیون صیانت از حاکمیت عراق است

«سید عمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی روز شنبه در دیدار «برهم صالح» رئیس جمهوری عراق درباره بحران بهداشتی و مشکلات اقتصادی‌ این کشور رایزنی کرد و بیان کرد: هدف از تشکیل ائتلاف عراقیون صیانت از حاکمیت بغداد است.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا، به گزارش دفتر رسانه‌ای جریان حکمت ملی، در این دیدار که در دفتر این جریان در بغداد برگزار شد، طرفین درباره بحران بهداشتی، مناسبات مطلوب عراق با همسایگان و کشورهای جهان و مقابله با مشکلات اقتصادی ناشی از افت بهای نفت رایزنی کردند.
حکیم و صالح ضمن تاکید بر اهمیت هم‌افزایی تلاش‌ها برای مقابله با اپیدمی کرونا، بار دیگر از تلاش‌های کادر درمانی و پرستاران به عنوان خط مقدم مقابله با این ویروس و گروه‌های اجتماعی و دینی قدردانی و ابراز افتخار کردند.
رئیس جمهور عراق در این دیدار به رهبر جریان حکمت ملی به مناسبت شکل‌گیری ائتلاف «عراقیون» تبریک گفت و حکیم در این باره اظهار داشت: این ائتلاف دغدغه میهن، صیانت از حکومت و مستحکم‌سازی آن را دارد و درِ ائتلاف عراقیون به روی همه باورمندان به حکومت و لزوم صیانت از آن باز است.
سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق سه شنبه گذشته در یکصدمین سالروز انقلاب ۱۹۲۰ عراق تشکیل ائتلاف پارلمانی بزرگ و فراگیر «عراقیون» را اعلام کرد.
حکیم در سخنرانی خود به همین مناسبت گفت که ائتلاف عراقیون متشکل از نیروهای سیاسی و چهره‌های مستقل ملی است و فعالیت خود را از نهاد حکومت آغاز می‌کند.
رهبر جریان حکمت ملی با کمک حزب فضیلت اسلامی، جنبش «اراده» (حنان الفتلاوی)، برخی اعضای ائتلاف «النصر» (حیدر العبادی) و شماری از نمایندگان مستقل پارلمان، این جبهه جدید سیاسی را با ۴۱ نماینده تشکیل داد و احتمال می رود در روزهای آینده شمار بیشتری از شخصیت ها و نمایندگان پارلمان به آن ملحق شوند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.