دیده بان حقوق بشر سوریه: درگیری نیروهای سوری با داعش بیش از ۵۰ کشته برجای گذاشت

دیده‌بان موسوم به "حقوق بشر سوریه" ، شنبه شب گزارش داد که در درگیری نیروهای ارتش سوریه و تروریست‌های داعش در ۴۸ ساعت گذشته در مرکز سوریه ۵۱ تن کشته شدند.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا، به گزارش تارنمای این مرکز حقوق بشری، تروریست‌های داعش پنجشنبه شب در اطراف شهر "السخنه" در حومه شرقی حمص به نیروهای دولت سوریه حمله کردند که این درگیری‌ها همچنان ادامه دارد.

دیده‌بان موسوم به حقوق بشر که مرکز آن در لندن قرار دارد همچنین مدعی شد که جنگنده‌های ارتش روسیه برای حمایت از نیروهای سوری وارد عمل شده‌اند.

بر اسا این گزارش، ۳۱ تروریست داعشی در درگیری با نیروهای سوری و حملات جنگنده‌های روسیه کشته شدند و ۲۰ تن نیز از  نظامیان ارتش سوریه جانباختند.

در این گزارش به شمار زخمی‌های دو طرف اشاره‌ای نشده است.

با وجود آن که بیش از یک سال از پاکسازی شرق سوریه از عناصر تروریستی داعش می‌گذرد، اما باقی مانده این گروهک در بیابان‌های این کشور که از حومه شرقی حمص تا مرز عراق امتداد دارد، حضور دارند.

تروریست‌های داعشی هرچند یکبار به مراکز استقرار نیروهای ارتش سوریه در این منطقه حمله می‌کنند، همچنین در برخی موارد تأسیسات گازی و نفت را هدف حمله قرار می‌دهند.

تروریست‌های داعشی اواسط ماه می سال جاری نیز (اواخر اردیبهشت) ۱۱ تن از نیروهای ارتش سوریه را اعدام میدانی کردند.

درگیری‌های پراکنده میان ارتش سوریه و باقی‌مانده تروریست‌های داعشی درحالی رخ می‌دهد که اوایل سال جاری هم واشنگتن و هم منابع رسمی دولت دمشق از شکست رسمی و پایانی داعش در این کشور خبر داده بودند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.