سندرز: ترامپ فکر می‌کند همه درباره کووید-۱۹ دروغ می‌گویند

سناتور ارشد آمریکایی با اشاره اینکه رئیس‌جمهور آمریکا حتی به نظرات مقامات و سازمان‌های دولتی این کشور در خصوص بحران ویروس کرونا اعتماد ندارد، تأکید کرد که شکست وی در انتخابات به صلاح مردم آمریکاست.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا ، سناتور برنی سندرز نماینده ایالت ورمونت در سنای آمریکا روز دوشنبه در پیامی توئیتری هشدار داد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور حتی اظهارات مقامات و سازمان‌های دولتی را درباره بحران کرونا دروغ می‌پندارد و این شرایط می‌تواند سلامت مردم آمریکا را تحت تأثیر قرار دهد.

سندرز که یکی از منتقدان اصلی سیاست‌های ترامپ به شمار می‌رود، در ادامه انتقاداتش از نحوه رویارویی رئیس‌جمهور آمریکا با بحران کرونا، در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «هرچه همه‌گیری ویروس کرونا شدت می‌گیرد، ترامپ ناگاه‌تر، منزوی‌تر و آشفته‌تر از همیشه رفتار می‌کند.»

وی افزود: «ترامپ نقش دکتر فائوچی [مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا] را تضعیف کرده و اعتقاد دارد که همه از جمله مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ (CDC) درباره کووید-19 دروغ می‌گویند. به خاطر علم و برای سلامت ملتمان، ترامپ باید [در انتخابات] شکست بخورد.»

واکنش کُند دولت آمریکا به ویروس کرونا که باعث شده این کشور با اختلاف بسیار زیادی نسبت به سایر کشورها، از لحاظ آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در رتبه اول جهان قرار گیرد، انتقادات بسیاری را علیه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و دولت وی برانگیخته است.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی منتشر شده از سوی نهادهای دولتی آمریکا، تاکنون بالغ بر 3.4 میلیون نفر در این کشور به بیماری کووید-19 مبتلا شده‌اند که از بین آنها حدود 138 هزار نفر جان باخته‌اند.

شیوع ویروس کرونا در آمریکا نه‌تنها بخش بهداشت و درمان این کشور را دچار بحران جدی کرده، بلکه فعالیت بسیاری از کسب‌وکارها را به‌میزان چشمگیری کاهش داده و حتی برخی از آنها را به تعطیلی کشانده است، به‌طوری که طی این مدت چندین میلیون نفر از کارگران آمریکایی مشمول تعدیل نیرو شده‌اند.

نرخ بیکاری در آمریکا حتی در برهه‌ای طبق آمارهای رسمی وزارت کار این کشور به حدود 15 درصد هم رسید؛ رقمی که بالاترین نرخ بیکاری در آمریکا طی بیش از 80 سال اخیر به‌شمار می‌رود.

 

 

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.