مفتی طلعت تاج الدین: جهان اسلام نیازمند انسجام و همدلی است

طلعت تاج الدین مفتی اعظم و رئیس اداره امور دینی مسلمانان شرق روسیه در گفتگو با کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه با تمجید از سیاست های جمهوری اسلامی ایران در راستای وحدت در جهان اسلام، افزود: جهان اسلام امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند انسجام و همدلی است.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا ، در این گفت وگو که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد مفتی طلعت تاج الدین گفت: طی سال های گذشته روابط صمیمانه ای بین فدراسیون روسیه و جمهوری اسلامی ایران در سطوح دولتی و مردمی برقرار بوده است و علمای اسلامی دو کشور نیز همکاری های بسیار صادقانه ای را در ایجاد وحدت بین مسلمانان داشته اند.

رئیس اداره امور دینی مسلمانان شرق روسیه با اشاره به موج خشونت و افراط گرایی که در منطقه با نام اسلام و علیه مسمانان به راه افتاده است گفت: همکاری های ایران، روسیه و ترکیه در سوریه در مقابله با افراط گرایی موجب برقراری آرامش در سوریه و رفع تهدیدات و ناامنی ها در کل خاورمیانه و جهان می شود، افراط گرایی و تشکیل حکومت با توسل به کشتار و خونریزی برخلاف آموزه های اسلام و حضرت رسول است.

طلعت تاج الدین افزود: همکاری های ایران و روسیه در سوریه می‌تواند الگویی خوب برای همکاری های گسترده دو کشور در همه نقاط جهان باشد و ما خواهان گسترش هرچه بیشتر این همکاری‌ها هستیم.

سفیر کشورمان در مسکو نیز با اشاره به اراده مقامات عالی دو کشور جهت ارتقاء همه جانبه روابط بین جمهوری اسلامی ایران و روسیه گفت: افزایش ارتباطات مردمی نقشی بارز در دست یابی به این هدف دارد.

جلالی ضمن تشکر از نقش علمای اسلام در ترویج وحدت اسلامی، افزود: گفت وگوی بین مذاهب اسلامی و همچنین بین ادیان مختلف و روشنگری توسط علمای مذاهب و ادیان می تواند به برقراری صلح و آرامش در جهان منجر شود و جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد نقش خود را در این زمینه ایفا کند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.