اندیشکده انگلیسی: ۱۰۰ هزار نفر در انگلیس اسیر برده‌داری مدرن هستند

یک اندیشکده انگلیسی در گزارشی فاش کرد که در حال حاضر دست‌کم ۱۰۰ هزار نفر در این کشور در شرایط «برده‌داری مدرن» مشغول کار هستند.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا به نقل از یورونیوز، اندیشکده انگلیسی «مرکز عدالت اجتماعی» روز دوشنبه در گزارشی فاش کرد که در حال حاضر بیش از 100 هزار نفر در انگلیس تحت شرایطی مشابه بردگان کار می‌کنند که این رقم 10 برابر برآوردهای رسمی است.

این اندیشکده در گزارش خود با اشاره به اینکه گسترش روزافزون فقر و نبود فرصت‌های عادلانه برای همه مهم‌ترین عامل قاچاق انسان و بهره‌کشی از انسان‌ها تحت شرایط برده‌داری مدرن است، هشدار داد که بحران کرونا به افزایش شمار این افراد منجر خواهد شد.

اندیشکده مرکز عدالت اجتماعی در این گزارش تصریح کرده است که ساختار بوروکراتیک و پیچیده دولت انگلیس برای احراز واجد شرایط بودن افراد جهت دریافت کمک‌های دولتی، باعث می‌شود که افراد تحت شرایط برده‌داری مدرن بعضاً ماه‌ها یا حتی سال‌ها در انتظار دریافت کمک باقی بمانند و بسیار از آنها دوباره خود را به دست قاچاقچیان انسان بسپارند.

دولت انگلیس در سال 2017 گردش مالی شبکه‌های برده‌داری مدرن در این کشور را 4.3 میلیارد پوند برآورد کرده بود که این برآورد بر اساس احتمال حضور 10 تا 13 هزار کارگر گرفتار در شبکه برده‌داری مدرن انجام شده بود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.