انتقاد مدیر سابق سیا از مقایسه کشتن البغدادی و بن لادن

ایسنا نوشت: مدیر سابق سیا با اشاره به اظهارات دونالد ترامپ مبنی بر این که کشتن ابوبکر البغدادی کاری "بزرگ‌تر" از کشتن اسامه بن لادن بود، اظهار کرد، این مساله نباید این گونه توصیف شود.

www.khabaronline.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا، دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا یکشنبه در نشستی خبری اظهار کرد: «کشتن بن لادن (رهبر سابق القاعده) کاری بزرگ بود اما کشتن ابوبکر البغدادی (رهبر داعش) بزرگ‌تر از آن بود.»

به گزارش مجله نیوزویک، ترامپ در خصوص ابوبکر البغدادی گفت، او "بزرگ‌ترین" هدف آمریکا و "بدترین" فردی بوده که تاکنون وجود داشته است. ترامپ گرچه گفت "اسامه بن لادن (فردی) بسیار بزرگ بود" اما تاکید کرد، البغدادی "فردی است که یک کُل و آنطور که دوست داشت آن را بنامد، یک کشور و یک خلافت را تشکیل داد و در تلاش بود تا دوباره آن را ایجاد کند."

مایکل مورل، مدیر سابق سیا در واکنش به این مقایسه اظهار کرد: «مقایسه‌ای وجود ندارد. هر دو عملیات بسیار قابل توجه بودند و شکست‌هایی مهم برای القاعده در عملیات علیه بن‌لادن و برای داعش در عملیات علیه البغدادی محسوب می‌شوند.»

وی در ادامه گفت: «تاریخ به ما نشان داده است که وقتی یک رهبر تروریست از صحنه خارج می‌شود، زمانی طول می‌کشد تا جانشین او رویه رهبری را پیدا کند و کار یا یاد بگیرد. بنابراین این شکستی برای آنان است.»

مورل افزود، رهبری داعش اکنون بیشتر "نگران امنیت خود" خواهد بود تا "مدیریت این گروه و فکر کردن به انجام عملیات".

امروزنیوز این اخبار را از خبرآنلاین به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.