مرگ سه نفر در زنجان بر اثر ابتلا به آنفلوانزا/ مرگ 9 نفر در کرمان و 5 نفر در گلستان

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: با شیوع بیماری آنفلوانزا سه نفر بر اثر ابتلا به این بیماری در استان زنجان جان خود را از دست دادند.

www.beytoote.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ سلامت، دکتر پرویز قزلباش در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲ بیمار دیگر نیز مشکوک تشخیص داده شده است که آزمایش های لازم از آنها انجام شده و تاکنون پاسخ آزمایش های ارسالی دریافت نشده است.

وی اضافه کرد: از مجموع فوت شدگان بر اثر بیماری آنفلوانزا یک نفر دارای کهولت سنی و مبتلا به بیماری ریوی و دیگری فردی معتاد بود و وضعیت نفر سوم نیز به صورت قطعی اعلام نشده است.

این مسؤول ادامه داد: شمار افراد با علائم این نوع بیماری و یا حتی سرماخوردگی مراجعه کننده به مراکز درمانی این استان به ویژه مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی آیت الله موسوی افزایش یافته است بطوری که با تدابیر اتخاذ شده بخش دیگری نیز در این بیمارستان برای ارائه خدمات مطلوب در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: ۲۵ درصد افرادی که به درمانگاه‌ها و بیمارستان ها مراجعه می کنند، علائم مشکوک به بیماری آنفلوانزا داشته اند که بر این مبنا اقدامات لازم درمانی برای آنها انجام شده است.

قزلباش افزود: زمان تزریق واکسن آنفلوانزا در این استان شهریور و حداکثر مهرماه است و این موضوع باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: بررسی ها نشان می دهد، موج دوم این بیماری نیز از اواخر اسفند تا حداکثر اواخر فروردین به طول می انجامد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان ادامه داد: هم اکنون خدمات رسانی به گروه‌های مختلف مراجعه کننده به مراکز درمانی و بیمارستانی این استان به نحو مطلوب ادامه دارد مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

وی با اشاره به علایم اولیه آنفلوانزا بیان کرد: تب بالا، سرفه‌های مکرر، بی حالی و بدن درد، از علایم اولیه بیماری بوده و در مراحل پیشرفته بیماری نیز سرفه‌های خونی و اسهال خونی در بیماران مشاهده می‌شود.

قزلباش افزود: افراد در صورت مشاهده علایمی از این بیماری، از تزریق خودسرانه هرگونه آمپول خودداری و برای بررسی بیشتر به پزشک متخصص مراجعه کنند.

آنفلوانزا جان یک نفر را در سیستان و بلوچستان گرفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: یک نفر از شهروندان سیستان و بلوچستان براثر بیماری آنفلوانزا H۱N۱ جان خود را از دست داد.

آنفلوآنزا جان ۹ نفر را در کرمان گرفت

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تاکنون بیماری آنفلوآنزا جان ۹ نفر را در کرمان گرفته است گفت: آنفلوآنزا یک بیماری ویروسی است و در فصل سرما تشدید می‌شود.

فوت ۶ نفر در گیلان به علت ابتلا به ویروس آنفلوآنزا

از ابتدای امسال تا ۱۰ آذر ۶ نفر در گیلان به علت ابتلا به ویروس آنفلوآنزا جان خود را از دادند و حدود ۲ هزار و ۲۴۱ نفر نیز با مراجعه به مراکز درمانی استان به صورت سرپایی مداوا شدند.

فوت یک نفر بر اثر آنفلوآنزا در زاهدان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: آنفلوآنزایی که امسال شایع شده است علاوه بر زود هنگام بودن علائم شدیدتری را نیز نشان می دهد و میزان مرگ و میر آن نیز به طور محسوس از ویروس هاس قبلی بیشتر است به طوری که تا امروز یک نفر بر اثر آنفلوانزا فوت کرده است.

مرگ ۵ نفر بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا در گلستان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت که از ابتدای شیوع آنفلوآنزا در استان تاکنون ۵ نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.


امروزنیوز این اخبار را از بیتوته به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.