فعالان حقوق بشری علیه امارات در فرانسه تظاهرات کردند

شماری از فعالان حقوق بشری در پاریس، پایتخت فرانسه عصر دوشنبه مقابل سفارت امارات متحده عربی در اعتراض به دخالت‌های نظامی این کشور در یمن تظاهرات کردند.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا، به نوشته تارنمای روزنامه القدس العربی، تظاهرکنندگان با سردادن شعارهایی به نقض حقوق بشر از سوی امارات متحده عربی در یمن و لیبی اعتراض کردند.

بر اساس این گزارش، شماری از تظاهرکنندگان عکس هایی از کودکان یمنی که در جنگ کشته شدند در دست داشتند.

این گزارش می افزاید؛ فعالان حقوق بشری همچنین در تعدادی از شهرهای اروپایی از جمله لندن، بروکسل و لاهه نیز در مقابل سفارت امارات متحده عربی تجمع کردند.

عربستان سعودی و امارات متحده عربی از فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند.

بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از هزاران یمنی جان باخته‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.