محجوب: جایگاه مجلس هیچ تنزلی نیافته است

نماینده تهران در مجلس درباره طرح برخی انتقادات از عملکرد مجلس و تنزل جایگاه مجلس گفت: به عنوان مرجع قانونگذار، جایگاه مجلس هیچ تنزلی نیافته است.

www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ دولت و مجلس، به گزارش خبرنگار گروه سیاسی فارس، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران که در دهمین مجلس برای ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات فرمانداری تهران حضور یافته بود، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انتخابات یازدهمین دوره مجلس انتخاباتی بسیار دشوار خواهد بود و ان‌شالله در جریان انتخابات پیش‌رو رقابت بسیار دشواری را شاهد خواهیم بود.

وی افزود: امیدوارم آحاد مردم با وجود همه گرفتاری‌ها، مشکلات و دلخوری‌های که دارند، بتواند غالب خواسته‌ها و اعتراضاتی خود را در کسانی پیدا کنند که کاندیدا می‌شوند.
 
نماینده مردم تهران در مجلس دهم تاکید کرد: علت دشواری در انتخابات پیشرو از این جهت است که هم میزان شرکت‌کنندگان موضوع مهمی است و هم تاثیر گذاری تصمیمات اقتصادی در این ایام و همچنین افزایش قیمت‌های بنزین، ارز و کالاها همه فضای منفی ایجاد کرده است؛ ممکن است برخی به اصل مجلس و کارکرد نگاه مثبتی نداشته باشند. 

محجوب افزود: امیدوار بودم همکاران دیگری از مجموعه کارگران همچون آقای حسین کمالی برای دوره یازدهم مجلس کاندیدا شود اما در مجموعه کارگری آنهایی که شایستگی و توانایی بیشتری نسبت به من داشتند، هیچ کدام نپذیرفتند در جریان انتخابات پیشرو کاندیدا شوند. 

وی با بیان این که من به دعوت از خانه کارگر و کارگران جهت ثبت نام در انتخابات مجلس یازدهم حضور یافته‌ام خاطرنشان کرد: از همه کارگران کشور دعوت می‌کنم که فعالانه در انتخابات پی‌شرو حضور یابند و طبق رسمی همیشگی‌مان اعلام می‌کنیم هر کارگری که کاندید شود، برحسب بررسی‌های که انجام می‌دهیم و ارزیابی‌های مربوط به میزان رای آوری او، از او حمایت کنیم. تشکیلات خانه کارگری وظیفه خود می‌دانند که در مجلس بعدی افرادی را به نمایندگی از خود به مجلس بفرستد.

محجوب ادامه داد: ما هم از مردم می‌خواهم که با صندوق‌های رای قهر نکند وهم از افرادی که در خود احساس می‌کند که توانایی رقابت را دارند دعوت می‌کنیم که در انتخابات پیشرو داوطلب شوند؛ همه باید تلاش کنیم انتخابات را گرم کنیم و انشالله وزارت کشور و شورای نگهبان وظایف خود را به درستی انجام دهند. 

وی در باره اهداف و برنامه‌های مجلس یازدهم اظهار داشت: مجلس پیشرو کار سختی در پیش دارد؛ معیشت مردم در وضعیت دشواری قرار دارد و اقشار مختلف نیازمند رسیدگی‌های خاص هستند و این رسیدگی قطعا باید مورد توجه نمایندگان منتخب مردم باشد. نخستین اولویت مجلس آینده زندگی و معیشت مردم است. اولویت‌های بعدی سازمان دادن به امور مختلف اقتصادی از جمله بودجه و موضوعات دیگر خواهد بود. 

دبیرکل خانه کارگر تاکید کرد: باید اساس‌مان این باشد که برای حل مشکلات مقطعی پول ملی کشور را فدا نکنیم بلکه ارزش پول ملی را حفظ کنیم. چرا که فقرا با پول ملی پایش می‌شوند، نیازی نیست ما به کسی پول بدهیم بلکه باید تلاش  کنیم قدرت خرید مردم کم نشود. 

محجوب درباره طرح برخی انتقادات از عملکرد مجلس و تنزل جایگاه مجلس گفت: به عنوان مرجع قانونگزار جایگاه مجلس هیچ تنزلی نیافته است اما ممکن است در افکار عمومی مجلس دچار کاهش جایگاه شده باشد. اما این که بگویم مجلس دهم قدرتی نداشته اما مجالس گذشته قدرتمند بوده اند حرف صحیحی نیست چرا که اتفاقی در عرصه قانونگزاری نیافته است. 

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.