شرکت هوآوی بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی جهان شد

شرکت هوآوی چین در سه ماه دوم سال جاری با پشت سر گذاشتن سامسونگ و اپل به بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی تلفن همراه در جهان تبدیل شد.

www.farsnews.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ اقتصاد بین الملل به نقل از راشاتودی، شرکت هوآوی در سه ماهه دوم سال جاری توانست با پشت سر گذاشتن دو شرکت بزرگ سامسونگ و اپل به بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی تلفن همراه در جهان تبدیل شود.

بنا به گزارش مؤسسه کانالیست، بخش قابل توجهی از  گوشی‌های هوآوی در داخل چین به فروش رسیده و فروش این گوشی‌ها در بازار بین‌الملل به خاطر تحریم‌های آمریکا محدودتر بوده‌اند.

هوآوی در حالی با عرضه 55.8 میلیون دستگاه گوشی بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی در جهان شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5 درصد  کاهش تولید داشته است.

در عین حال اما شرکت سامسونگ کره 53.7 میلیون گوشی به بازار عرضه کرد که نسبت به سال گذشته 30 درصد پایین آمده است. به طور کلی عرضه گوشی به بازار جهانی در سه ماهه آوریل تا ژوئن 27 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال پایین آمده است.

آمارها حاکی از آن است که هوآوی 70 درصد گوشی‌های خود را در بازار چین به فروش رسانده است. در حالی که در سه ماهه دوم سال گذشته هوآوی 22 درصد بازار اروپا را در دست داشت اما حالا این رقم به 16 درصد پایین آمده است و این شرکت پس از سامسونگ و اپل سومین عرضه‌کننده گوشی در اروپا به شمار می‌رود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.