گروگان‌ گرفتن نانوا و شاگردش برای فرار از دست پلیس!

سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری سارق جوانی خبر داد که برای فرار از دست مأموران پس از ورود به یک نانوایی اقدام به گروگانگیری کرده بود!

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ انتظامی و حوادث، به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ مدتی پیش واحد گشت کلانتری 122 دربند، حین گشت‌زنی در محدوده خیابان دربند بود که دو نفر با مراجعه به واحد گشتی عنوان کردند که مردی جوان، مشغول خلاف کردن در یک خودروی پژو 206 سفید رنگ بوده که دو نفر به وی نزدیک شده و سارق با دیدن آنها پا به فرار گذاشته بود.

طبق اظهارات شاهدان، سارق به طرف بالای خیابان متواری شده بود که مأموران گشت تحقیقات خود را در این رابطه آغاز کردند.

مأموران در ادامه تحقیقات متوجه شدند یک باب مغازه نانوایی 100 متر بالاتر از محل سرقت وجود دارد و کرکره آن به صورت نیمه‌باز است.

مأموران با نزدیک شدن به مغازه مورد نظر متوجه صدای داد و فریاد از داخل مغازه شدند که در ادامه مشخص شد سارق فراری داخل مغازه نانوایی است و سعی دارد با چاقوی بزرگی که در دست دارد شاطر و شاگرد نانوا را ساکت نگه دارد تا پلیس از محل دور شود اما پس از ورود سارق، دو فرد گروگان شروع به فریاد زدن کردند.

مأموران با رؤیت این صحنه، اقدامات اولیه برای آرام کردن سارق مسلح را انجام دادند اما متهم که با دیدن سرعت عمل پلیس شوکه شده بود، تهدید کرد در صورت انجام اقدامی توسط پلیس، به نانوا و شاگردش آسیب وارد می‌کند.

در ادامه سارق مسلح با به دست آمدن فرصتی مناسب، اقدام به فرار کرد اما مأموران گشت پلیس در اقدامی سریع و با استفاده از فنون دفاع‌شخصی متهم را خلع سلاح کردند.

در جریان این درگیری، سارق با مشت  چند ضربه به شیشه‌های مغازه زد و اقدام به شکستن شیشه‌های مغازه کرد.

در جریان بازداشت متهم، وی و یکی از مأموران مجروح شدند که پس از دستگیری سارق مسلح، با هماهنگی با عوامل اورژانس متهم  به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفت.

در ادامه و در بررسی‌های تکمیلی مأموران، دو دستگاه تلفن‌ همراه، چهار پنل ضبط و یک جفت باند را در بازرسی از کوله‌پشتی متهم کشف کردند.

متهم نیز پس از انتقال به کلانتری 122 دربند تحت بازجویی قرار گرفت و به سرقت از چهار دستگاه خودرو اعتراف کرد.

سرهنگ محمد کالوسی؛ سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران با اعلام این خبر گفت: شهروندان وسایل گران‌بها و ارزشمند خود را داخل خودرو نگذارند چرا که در این صورت انگیزه سرقت برای سارقان به وجود می‌آید.

وی تصریح کرد: شهروندان خودروهای خود را در محل روشن و پر رفت و آمد پارک کنند و حتی داشبورد خودرو خودشان را باز بگذارند که سارقان از خالی بودن این قسمت مطئن شوند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.