تقدیر از یک عمر فعالیت هنری فرامرز قریبیان در جشن حافظ

در بیستمین جشن «حافظ»، جایزه یک عمر فعالیت هنری و تندیس حافظ علی معلم، به پاس از نیم قرن فعالیت سینمایی به فرامرز قریبیان اهدا و از او تقدیر می‌شود.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ سینما و تئاتر، فرامرز قریبیان از ۱۳۴۷ و با فیلم بیگانه بیا فعالیتش را در سینمای ایران آغاز کرد و طی پنج دهه در سطح اول سینمای ایران حضور داشته. 

خاک، گوزن‌ها، سفیر، کانی مانگا، رد پای گرگ، رقص در غبار، شهر زیبا، گناهکاران و خروج تعدادی از نقش‌های ماندگار قریبیان در طی سال‌های فعالیتش هستند.

وی در سال1321 در تهران متولد شد و در ایالت کالیفرنیا موفق به دریافت لیسانس کارگردانی سینما و فوق لیسانس مدیریت و اقتصاد سینما شد. علاوه بر این، دوره یک ساله آکادمی فیلم نیویورک راهم گذارنده است.

قریبیان تا کنون برای بازی در فیلم‌های ترن - ۱۳۶۶، بندر مه‌آلود - ۱۳۷۱ و مرد بارانی - ۱۳۷۸ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را در جشنواره فیلم فجر به دست‌آورده است.

جشن حافظ به عنوان تنها جشن خصوصی حوزه سینما و تلویزیون ایران، امسال به دلیل شیوع کرونا به شکل آنلاین برگزار می‌شود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.