شرکت ملی نفت: مصرف بنزین با کارت سوخت شخصی محدودیت ندارد

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در واکنش به خبری مبنی بر آغاز بی‌سر و صدای سهمیه‌بندی سوخت در وزارت نفت اعلام کرد: هیچ‌گونه سهمیه‌بندی و محدودیتی در کارت‌های هوشمند سوخت شخصی افراد اعمال نشده است.

www.khabaronline.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ نفت و انرژی  از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، در متن این جوابیه آمده است: «در پی درج خبری در روز شنبه، یازدهم آبان‌ماه در خبرگزاری خانه ملت با عنوان «وزارت نفت بی‌سروصدا سهمیه‌بندی سوخت را آغاز کرده است» که در گفت‌وگو با مهرداد بائوج لاهوتی، نماینده مردم لنگرود و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تهیه شده است، توضیحاتی را به اطلاع عموم می‌رساند:

در پی سوءاستفاده از کارت‌های سوخت شخصی در کشور به دلیل اختلاف قیمت قابل توجه با کشورهای همسایه، مجموعه دولت و وزارت نفت و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، طرح الزامی شدن استفاده از کارت سوخت شخصی را از ۲۲ مردادماه سال ۹۸ اجرایی کرد و پس از آن به مرور در میزان سوخت‌گیری از طریق کارت سوخت جایگاه‌داران محدودیت‌هایی را اعمال و اعلام کرد.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در واکنش به خبری مبنی بر آغاز بی‌سر و صدای سهمیه‌بندی سوخت در وزارت نفت اعلام کرد: هیچ‌گونه سهمیه‌بندی و محدودیتی در کارت‌های هوشمند سوخت شخصی افراد اعمال نشده است.

این طرح تنها با هدف تشویق هم‌وطنان و دارندگان خودروها برای استفاده از کارت سوخت شخصی و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی اجرایی شد، بنابراین لازم به تاکید است تیتر خبر از پایه و اساس کذب محض بوده و هم‌اکنون برنامه‌ای برای استفاده سهمیه‌ای از سوخت به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ابلاغ نشده است.

در بخشی از این خبر اشاره شده است که سوخت‌گیری برای افراد دارای کارت به میزان ۲۰ لیتر محدود شده است که این بخش نیز از اساس کذب است و هم‌اکنون هر فرد می‌تواند با استفاده از کارت هوشمند سوخت شخصی در هر تراکنش ۶۰ لیتر سوخت‌گیری کند.

با وجود تاکیدهای پیشین شخص وزیر نفت باز هم به اطلاع می‌رساند، وزارت نفت و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تنها مجری طرح سهمیه‌بندی بنزین بوده و هرگونه برنامه‌ریزی در این باره به‌عهده دولت و دستگاه‌های ذی‌ربط است.»

۲۲۶۲۲۶
امروزنیوز این اخبار را از خبرآنلاین به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.