ششمین اجلاس شاعران هم‌سرا آنلاین برگزار می‌شود

ششمین اجلاس شاعران هم‌سرا برای اولین‌بار به صورت آنلاین برگزار می‌شود. سایت هم‌سرایی نیز در این دوره به سه زبان آذری، عربی و انگلیسی رونمایی و فعال خواهد شد.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ فرهنگ عمومی ، بنا بر تصمیم رئیس جمعیت شاعران آزاد ایران و شاعران هم‌سرا دوره ششم اجلاس شاعران هم‌سرا به دلیل رعایت فاصله اجتماعی برای مقابله با ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزارمی‎شود. سیدعباس مجابی با اعلام این خبر گفت: ما از هر نظر آمادگی انجام صد در صدی این مراسم را به صورت آنلاین داریم و برنامه‌های متنوع از شعرخوانی و موسیقی خواهیم داشت؛ بدین منظور سایت هم‌سرایی به زبان‌های ترکی یا به تعبیری آذری، عربی و انگلیسی فعال شده است که در در این دوره از اجلاس باید این سه سایت رونمایی و کار با آنها آغاز شود.

وی ادامه داد: برای حضور شاعران عزیز به اجلاس ششم و دیگر مهمانان، کارت‌های عضویتی صادر شده است که علاوه بر اطلاعات و مشخصات هر یک از این شعرا، تمامی جوایز و مقام‌هایی که دریافت کرده‌اند، درج شده و امتیازاتی در نظر گرفته شده است که متعاقباً اعلام می‌شود.

وی تأکید کرد: ششمین اجلاس جهانی شاعران هم سرا و پنجمین نشست بزرگ جمعیت شاعران آزاد ایران، روز سه‌شنبه مورخ 14 آبان 1399، به مناسبت میلاد مسعود و مبارک حضرت ختمی مرتبت حضرت محمدبن عبدالله(ص)، برگزار می‌شود؛ البته با این تفاوت که نباید هیچ‌گونه تمدید یا تغییری در برنامه به وجود آید. از سوی دیگر مشخص نیست در تاریخ مورد نظر مجدداً چه وضعیتی برما حاکم شود و آیا اجازه برگزاری در آن روز را خواهیم داشت یا  دوباره به حدی شرایط به جهت شیوع ویروس کرونا بد می‌شود که  اجازه تجمع داده نشود.

مجابی همچنین یادآور شد: دبیرخانه این آمادگی را دارد تا در تاریخ یاد شده تحت هر شرایطی این مراسم را همانند سال‌های قبل، به طور کاملاً زنده از ساعت 8 صبح لغایت 20 اجرا کنیم و چناچه به هر دلیلی از حضور افراد ممانعت به عمل آید، ما مراسم را با هر تعداد که امکان داشته باشد، حتی بدون حضور یک نفر به صورت مجازی برگزار می‌کنیم.

ششمین اجلاس جهانی شاعران هم سرا با حضور سیدعباس مجابی(جانباز و فعال فرهنگی و رئیس جمعیت شاعران آزاد ایران و شاعران هم‌سرا)، علی مظفر(دبیر علمی ششمین اجلاس جهانی شاعران هم‌سرا)، مرتضی امیری اسفندقه(رئیس داوران ششمین اجلاس جهانی شاعران هم‌سرا) روز سه‌شنبه، 14 آبان 1399 برگزار می‌شود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.