سرکوب مسلمانان معترض به اهانت به پیامبر گرامی اسلام توسط پلیس هند ۶۰ زخمی برجای گذاشت

به دنبال انتشار پستی حاوی توهین به پیامبر گرامی اسلام «ص» توسط یک هندو، مسلمانان در شهر بنگلورو دست به اعتراض گسترده زدند.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا به نقل از ملت تایمز؛ انتشار پستی حاوی توهین به نبی گرامی اسلام «ص» توسط یک هندو در شهر بنگلورو هند، واکنش شدید صدها مسلمان را در پی داشت.

مسلمانان این شهر ضمن تجمع مقابل ساختمان دادگستری خواهان اقدام فوری دستگاه قضایی هند علیه فردی شدند که به پیامبر گرامی اسلام «ص» توهین کرده بود.

پس از تجمع مسلمانان معترض مقابل ساختمان قضایی شهر بنگلورو پلیس ضمن حمله به آنان حداقل 3 مسلمان را کشت.

از سوی دیگر حداقل 60 نفر در حمله نیروهای پلیس مجروح شده و روانه بیمارستان ها شدند. مسلمانان معتقدند توهین به مقدسات اسلامی طبق یک نقشه پیچیده در حال انجام است.

این در حالی است که پلیس منطقه حداقل 110 مسلمان را نیز به جرم اعتراض دستگیر کرده و آنها را به مکان های نامعلومی منتقل کرده است.

مسلمانان هند خواهان داشتن حقوقی مساوی و برابر با دیگر اقشار مذهبی کشور هستند و معتقدند دولت هند تلاش می کند قدرت مسلمانان را کاهش دهد.

فردی که به پیامبر گرامی اسلام «ص» توهین کرده خواهرزاده یکی از نمایندگان پارلمان هند است و همین موجب خشم مسلمانان شده است.

طی یک سال اخیر و از زمان پیروزی مجدد حزب بی جی پی در انتخابات، اقدام علیه مسلمانان در سراسر هند افزایش پیدا کرده و همزمان با سفر ترامپ به هند حداقل 50 مسلمان بر اثر حمله هندوهای افراط گرا جان خود را از دست دادند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.