پنتاگون: کاهش نیرو در افغانستان با مشورت کنگره و هماهنگی با ناتو انجام می‌شود

وزارت دفاع آمریکا با تاکید بر وابسته بودن کاهش نیروهای این کشور در افغانستان بر اساس شرایط، اظهارداشت: این اقدام پس از مشورت با کنگره و در هماهنگی با ناتو انجام خواهد شد.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا ، وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که طی 4 ماه آینده این کشور به کاهش سطح نیروهایش در افغانستان ادامه می‌دهد و این روند نیز مبتنی بر شرایط خواهد بود.

بیانیه می‌افزاید: انتظار داریم که شمار نیروهای آمریکایی در افغانستان تا پایان ماه نوامبر به کمتر از 5 هزار نفر کاهش یابد.

بیانیه همچنین تاکید می‌کند: کاهش نیروها مبتنی بر شرایط خواهد ماند و پس از مشاوره با کنگره و در هماهنگی مستقیم با متحدین ما در ناتو و شرکای ما اجرایی خواهد شد.

این بیانیه در حالی منتشر شده که «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا اخیراً از کاهش نیروهای آمریکایی به کمتر از 5 هزار تا پایان نوامبر خبر داده بود اما اشاره‌ای نداشت که این کاهش مبتنی بر شرایط است.

براساس توافقنامه قطر همه نیروهای خارجی در ازای تعهدات امنیتی از جانب طالبان باید افغانستان را تا ماه می سال 2021 ترک کنند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.