پارلمان پاکستان ۴ خواسته دیگر FATF را محقق کرد

پارلمان کشور پاکستان به منظور خروج از لیست خاکستری گروه ویژه اقدام مالی ۴ درخواست دیگر FATF را محقق کرد.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا به نقل از جیو تی وی؛ پارلمان پاکستان با تحقق 4 خواسته دیگر FATF موافقت کرد.

اسلام آباد که تلاش می کند از لیست خاکستری و نظارت گروه ویژه اقدام مالی خارج شود از 5 لایحه پیشنهادی دولت برای جلب رضایت FATF با 4 خواسته موافقت کرد.

نمایندگان پارلمان پاکستان بررسی یک خواسته دیگر FATF را به زمان دیگری موکول کردند تا در مجموع تمام خواسته‌های این گروه تامین شود.

گفته می شود لوایح تصویب شده مربوط به مبارزه با قاچاق مواد مخدر، انتقال پول های کلان و مبارزه با تروریسم است.

همچنین لایحه معوقه به درخواست گروه مجلس متحده عمل در زمان دیگری بررسی خواهد شد و احتمال تصویب آن نیز زیاد است.

«فروغ نسیم» وزیر دادگستری پاکستان در جلسه تصویب این لوایح اعلام کرد: بهبود وضعیت اقتصادی کشور وظیفه تمام نمایندگان پارلمان است و نمی توان آن را تنها به نمایندگان دولتی مرتبط دانست.

وی افزود: دفاع نمایندگان اپوزیسیون از قوانین مبارزه با فساد مالی و تروریسم نشان می دهد که سیاستمداران پاکستان برای پیشرفت کشور با هم متحد هستند.

فروغ نسیم گفت: همه ما وظیفه داریم اقتصاد سیاه را تبدیل به اقتصادی سفید و روشن کنیم تا سرمایه گذاری های خارجی در کشور افزایش پیدا کند.

گفتنی است پاکستان از مدت ها قبل در لیست خاکستری و نظارت ویژه FATF قرار دارد و علی رغم تلاش هند برای انتقال نام پاکستان به لیست سیاه تا کنون این اتفاق نیفتاده است.

دولت اسلام آباد معقتد است با خارج شدن نام پاکستان از لیست خاکستری گروه ویژه اقدام مالی میزان سرمایه گذاری های خارجی در کشور افزایش چشم گیری خواهد یافت.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.