بندر اسکندرون ترکیه آماده کمک به بیروت

بندر بین‌المللی اسکندرون ترکیه با ظرفیت و امکانات کامل آماده کمک‌ به بندر بیروت است.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا ، گوندوز آریسوی مدیر کل اسکلــه لیماک پورت در بندر بین المللی اسکندرون ترکیه در گفتگو با خبرگزاری آناتولی گفت: بندر اسکندرون با ظرفیت و امکانات کامل آماده است تا به عنوان یک بندر جایگزین و تا بازسازی کامل بندر بیروت به لبنان کمک‌رسانی و حمایت کند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه با تمام امکانات آماده کمک هستند افزود: این بندر دارای ظرفیت 1 میلیون کانتینر، 4 میلیون تن محموله، 15 هزار متر مربع فضا برای ذخیره سازی با ظرفیت 200 هزار وسیله نقلیه و همچنین مساحت یک میلیون متر مربع برای بارهای اضافی است.

آریسوی گفت: عملیات ترانزیت در این بندر به سرعت انجام و محموله ها آماده حمل می شود. 14 خط کانتینر با 11 سرویس در هفته در حال فعالیت هستند. این بندر با 552 متر اسکه قابلیت پهلوگیری کشتی‌هایی به طول 400 متر را داراست.

وی با بیان اینکه اسکندرون حدود 400 کیلومتر با بیروت فاصله دارد گفت: رسیدن به بیروت در 6 ساعت امکان پذیر است. از این طریق واردات و صادرات لبنان می تواند بدون هیچ مشکل و وقفه‌ای ادامه یابد.

فواد اوکتای، معاون رئیس‌جمهور ترکیه در جریان بازدید از محل وقوع انفجار در بندر بیروت اعلام کرده بود تا بازسازی کامل بندر بیروت در کنار آن‌‌ها خواهیم بود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.