هند بالگردهای نظامی جدیدی به مرز مشترک با چین فرستاد

دهلی نو از اعزام بالگردهای نظامی جدیدی به منطقه مرزی لداخ خبر داده و اعلام کرد: نیروهای هندی آمادگی بالای خود را حفظ کرده‌اند.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا به نقل از هندوستان تایمز؛ دهلی نو بالگردهای نظامی سبک دیگری را نیز به منطقه مرزی لداخ اعزام کرد.

گزارش ها حاکی است پس از ممنوعیت واردات تجهیزات نظامی وزارت دفاع استفاده از تجهیزات نظامی بومی را افزایش داده است.

بالگردهای اعزام شده به لداخ در نزدیک خط کنترل مرزی با چین مستقر شده اند و در صورت بروز درگیری به سرعت وارد عمل خواهند شد.

ارسال تجهیزات نظامی به مرزهای مشترک چین و هند از سوی هر دو کشور ادامه دارد و در عین حال پکن و دهلی نو در تلاش هستند تا مشکلات را با رایزنی حل کنند.

بسیاری از کارشناسان سیاسی و نظامی معتقدند احتمال کم شدن تنش ها و حل کامل منازعه بین دو کشور پائین است زیرا هر دو توقعاتی دارند که برای دیگری خط قرمز محسوب می شود.

احزاب اپوزیسیون هند اعلام کرده‌اند: دولت دهلی نو در حال سرپوش گذاشتن بر حقایق میدانی است و چین بخشی از خاک هند را در یورش یک ماه گذشته تصاحب کرده است.

ارتش هند با تائید خبر اعزام بالگردهای جدید به مرز مشترک با چین تاکید کرد: تجهیزات نظامی که به مرز مشترک دو کشور منتقل می شوند کارایی بالایی دارند و در صورت بروز درگیری به سرعت وارد عمل خواهند شد.

گفتنی است در آخرین نزاع دو کشور 20 نظامی هندی کشته و 85نفر دیگر زخمی شدند. کشته شدن نظامیان هندی واکنش های منفی زیادی علیه دولت دهلی نو در بر داشت.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.